Vorige week weer een kleine roadtrip gedaan. Wilde altijd al eens rijden in de Pyreneeën, dus een route uitgestippeld rondom de Route des Cols de Pyrenees, voornamelijk in Frankrijk maar ook wat stukken door Spanje gereden. Zouden met een groepje gaan, maar na wat afzeggingen bleef ik alleen over. Was voor mij geen excuus om niet te gaan, keer alleen zo'n trip maken leek me ook wel mooi.
Dus op dag 1 z'n 1250km gestuurd naar Saint-Jean-de-Luz aan de west kant van de Pyreneeën. Daarna in 4 dagen naar de oostkant van de Pyreneeën gereden, om daarna weer 1100km richting huis te sturen. Al met al in 6 dagen zo'n 4000km gereden.
Hierbij wat plaatjes:
Zoals je kan zien op de foto's niet alle dagen mooi weer gehad. Maar met de PS5's heb je op vochtige wegen ook nog ruim voldoende grip. Ook een ochtend dichte mist en -6 gehad, maar daarna trok het open en was de lucht strakblauw. Echt een enorme lading aan prachtige Cols gereden, zou ze eens moeten tellen maar zou me niet verbazen als het er bijna 40 zijn.
Wat me echt opviel en wat je ook kan zien op de foto's. Ik was overal alleen, maar dan ook echt alleen. Midden op de weg stoppen om even een foto te maken was geen probleem. Bijna geen ander verkeer tegengekomen op de Cols. Maar een handjevol fietsers en wandelaars. Vooral in de ochtenden was het uitgestorven. Wat heel fijn is om te rijden, maar met veel plaatsen waar gewoon geen bereik is ook een nadeel. Blijft een 20 jaar oude Frans hok waar je mee op pad bent

Ander nadeel aan een trip zo laat in het seizoen is dat er nergens op de Cols een restaurant/café oid open was doordeweeks. Gelukkig is dat makkelijk op te lossen door 's ochtends bij de eerste beste bakker een ontbijt en lunch te scoren.
Verder heeft deze trip echt weer bevestigd wat voor fantastische driving fun auto de Megane is. Het stuurt echt fantastisch, de wegligging is echt fenomenaal en in de bergen komt de auto echt goed tot z'n recht. Echt weer van de auto genoten, genoeg vermogen om lekker vlot te rijden, maar niet teveel dat je het niet meer kan benutten. Genoeg wegen gereden die met een M3 al verschrikkelijk zouden zijn, maar waar je de Megane lekker uit kan knijpen.
Voor de geinteresseerden, hier de route. Alles in google maps, met 2 delen per dag omdat maps maar 10 punten accepteert. Ik vind Maps het makkelijkste werken, omdat je dan ook makkelijk naar tankstations en restaurants op de route kan zoeken.
Dag 1: Saint-Jean-de-Luz > El Pueyo de Jaca.
Deel 1:
https://maps.app.goo.gl/ES2JNP5bsoG47Bbq9
Deel 2:
https://maps.app.goo.gl/VZtHgvs1CsHJngfEA
Dag 2: El Pueyo de Jaca > Grust
Deel 1:
https://maps.app.goo.gl/VFbEbiBmYweJLZ376
Deel 2:
https://maps.app.goo.gl/P8WDkUqv82RhuNN79
Dag 3: Grust > Val de Sos
Deel 1:
https://maps.app.goo.gl/5xLdCkE4henX9kvv5
Deel 2:
https://maps.app.goo.gl/usXBtzHBidtpTmRL6
Dag 4: Val de Sos > Avignon
Deel 1:
https://maps.app.goo.gl/2tFN6g2UBoDwzBnz5
Deel 2:
https://maps.app.goo.gl/X7q2DieKqDqY3nxg9
Laatste dag al een heel stuk richting huis gereden, zodat de terugreis een paar uur korter was. Al met al fantastisch rijden in de Pyreneeën, echt een aanrader als je van sturen houdt!