Volkswagen Golf VIII GTi Clubsport '45'
-
- Berichten: 1039
- Lid geworden op: 17 dec 2020, 15:38
- Locatie: Twente
Re: Golf 7.5 GTi
Dat moet wel een knalblauwe Hyundai I30N zijn met zwarte velgen. Dat laatste heeft JP alvast verklapt.
- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
Re: Golf 7.5 GTi
Wat hebben jullie toch met die i30 ? 

-
OnlineOpa
- Berichten: 6788
- Lid geworden op: 29 jan 2007, 00:27
- Auto: Ford Fiesta ST
- Locatie: Naaldwijk
Re: Golf 7.5 GTi
Ik gok op een Golfkarretje
- Martijn M
- Berichten: 3659
- Lid geworden op: 30 dec 2011, 21:55
Re: Golf 7.5 GTi
Zal wel een Kona N zijn, JP is ook al een ouwe bok, die hoge instap zal hem wel goed doen.
-
- Berichten: 1039
- Lid geworden op: 17 dec 2020, 15:38
- Locatie: Twente
Re: Golf 7.5 GTi
Hmm...kan ook zo maar een VW Golf 8 GTI Clubsport zijn.. 

- Thomasss
- Berichten: 541
- Lid geworden op: 10 aug 2008, 15:57
- Auto: Bakfiets!
- Locatie: Naast Amersfoort
Re: Golf 7.5 GTi
Of een Polo GTI?
- Philipoo
- Berichten: 4979
- Lid geworden op: 17 jan 2017, 00:09
Re: Golf 7.5 GTi
Gaat dit over je nieuwe partner of je nieuwe auto? anyway, ben benieuwdJP schreef: 22 aug 2023, 00:29 De zoektocht was al lang aan de gang. Met uiteenlopende kandidaten waar elke keer eentje van afviel vanwege minutieuze gebreken of tekortkomingen. Als je eenmaal bepaalde luxe en gadgets gehad hebt, ben je verwend en kun je niet zonder. In je hoofd heb je je een budget voorgesteld maar achteraf (zelfs vooraf) weet je dat dat het net niet gaat worden. De 'nieuwe' moet niet te oud zijn, moet garantie hebben en een leuk kleurtje en daar tel ik wit of zwart niet in mee. Ga je voor iets saais doch vertrouwds of durf je een redelijk budget uit te geven aan iets unieks of aparts. Allebei dan maar al is uniek voor de haters te veel gezegd. Zijn er nog opties waar je zonder zou kunnen, ja die heb ik, maar als je dan een model voorbij ziet komen, niet al te ver in Duitsland, mét 46 maanden garantie, die uit de categorie tutti lampioni lijkt te komen. Ja dan is de keuze gauw gemaakt. Voor nu het wachten op het transport en de rdw-meuk, maar alles is uitbesteed. Ik boen alvast mijn parkeerplekje, want dit wordt een knaller....... De koning is dood, lang leve de koning!![]()
- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
-
Online
- Berichten: 5170
- Lid geworden op: 05 nov 2018, 18:43
Re: Golf 7.5 GTi
Ik zeg FK8 Civic Type R, heeft standaard zwarte velgen 

- Martijn M
- Berichten: 3659
- Lid geworden op: 30 dec 2011, 21:55
-
Online
- Berichten: 5170
- Lid geworden op: 05 nov 2018, 18:43
- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
Re: Golf 7.5 GTi
Daarom nog snel een nukanhetnetnogice….
-
OnlineMartijn_bmw
- Berichten: 28602
- Lid geworden op: 22 nov 2009, 13:32
- Locatie: Randstad
- matthyssie
- Berichten: 6225
- Lid geworden op: 10 aug 2012, 23:54
- Auto: F11 520d & E86 3.0si
- Locatie: VAM-berg
Re: Golf 7.5 GTi
Gefeliciteerd he!
-
Online
- Berichten: 5170
- Lid geworden op: 05 nov 2018, 18:43
Re: Golf 7.5 GTi
Thx

-
- Berichten: 1039
- Lid geworden op: 17 dec 2020, 15:38
- Locatie: Twente
Re: Golf 7.5 GTi
Duurt lang hier voordat de Hyundai I30N geintroduceerd wordt.. 

- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
Re: Golf 7.5 GTi
Laatste wat ik gehoord heb is dat 'ie gelost is in de Eemshaven..... maar het brandt niet hè...... 

- Thomasss
- Berichten: 541
- Lid geworden op: 10 aug 2008, 15:57
- Auto: Bakfiets!
- Locatie: Naast Amersfoort
Re: Golf 7.5 GTi
Dan is het eerste tankje al weg voordat je thuis bent.
- Knot
- Berichten: 40225
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29
Re: Golf 7.5 GTi
Mooi van die remblokken en zelfs als ie melding geeft door de slijtageindicator die doorslijt kan je er nog 10.000km mee doorrijden, je hoort het vanzelf.
-
- Berichten: 1039
- Lid geworden op: 17 dec 2020, 15:38
- Locatie: Twente
Re: Golf 7.5 GTi
schraper…Knot schreef: 28 aug 2023, 13:23 Mooi van die remblokken en zelfs als ie melding geeft door de slijtageindicator die doorslijt kan je er nog 10.000km mee doorrijden, je hoort het vanzelf.

- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
Re: Golf 7.5 GTi
Ik heb extra vakantie gepakt zodat ik voor de inruil niet meer hoef te tanken 

- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
Re: Golf 7.5 GTi
Na een zwangerschap van 14 maanden is dan eindelijk mijn opvolger geboren, mag ik jullie voorstellen.....
Het betreft een Volkswagen, van de geslacht Golf en de sexe is Clubsport, en dan iets met "45".
Tijdens de echo's in de maanden ervoor dacht men hier nog een I30 te zien, maar helaas voor de meesten heeft er last-minute toch nog een transitie plaatsgevonden.


Ja ik ken de horror-verhalen van de 8. Zijn bouwmaterialen komen van de Action, de dsg van Aliexpress en de multimedia van Commodore.
Hardere plasticdelen, een automaat die je wel in Manueel kan zetten maar toch uit zichzelf te snel opschakelt en een computer waar je diep moet graven voor de basics (zoals temperatuur) in te stellen. Geen fysieke drukknopjes op het stuur, sliders voor volume en andere regelingen ja het is zeker kudt.....als je als journalist na een paar uur niet aan gewend bent. Maar daarbij, als je op een leeftijd komt, zeg maar boven de 40, ga je relativeren en neem je met minder genoegen. Een ooglapje, een houten been.....als het karakter maar klopt...
Op Autoweek kun je diverse gebruikersreviews lezen, ook van mensen die uit een 7.5 komen en na alle recensies nooit hadden gedacht een 8 te gaan kopen. Als ze uiteindelijk toch die keuze maken, blijkt het materiaalgebruik voor hun eigenlijk nog reuze mee te vallen, en rijdt de 8 op snelheid veel stabieler dan zijn voorligger. Ja en die extra pk'tjes maken deze labradoodle tot een snelle vriend voor iedereen. Ik zag zelfs iemand schrijven dat hij voor een stuk snelweg al 1:18.8 haalde.
Ik vond de GTi bij introductie maar mwah-mwah. De versie met de 5 mistlampen links rechts was weer wat stoerder. Toen VW redelijk vlot daarna al met de Clubsport uitkwam en ik deze bij de Duitse dealer zag staan was ik al wat meer verliefd. Toch wat agressiever frontje, en de afgeronde uitlaten achter stonden me wel aan. Gewoon standaard roffelt die al lekker mee. Uiteraard zijn de 300pk (55 meer dan de gewone GTi) ook niet onaardig. Wat zal dat zuinig gaan rijden.
Paar maanden geleden kwam ik op het lumineuze idee, "ik wordt bijna 45, ik wil een Edition 45". Helaas werkte PON niet mee, want na de gewone Clubsport, wouden ze deze ook niet in NL gaan leveren. Er staan er wel een paar te koop, maar allemaal import. Ja dan ga je zelf bij de Nachbarn zoeken toch ? Waarom een CS45 ? Want die kostte in D een 6-7k meer dan een gewone en je krijgt alleen een setje zwarte velgen, een Akrapovic regenpijp (die niet meer geluid maakt dan een gewone CS) en ze schroeven de begrenzer op naar 270km/h. Het vermogen blijft gelijk, waar voorheen elke Edition (30-35) meer pk's kreeg. Oei, en stickers op de zijkant
#zofout
Ach, niet omdat het moet, maar meer omdat het kan....
In mijn zoektocht wou ik niet ouder gaan dan een 2022, mocht die niet zwart danwel wit zijn, en na de huidige met Dynaudio was een ander leuk speakermerkje ook wel een harde eis. Nou, deze heeft Hardon & Karton. Daarnaast keyless, en head-up. Pornoramadakje wist ik ten tijde van dit préschrijven (31-08) niet meer, bleek die wel te hebben. Veel van de 45'ers zijn grijs, soort komo-nardo-grondlak. Nee man, je bent jong en je wild wat. Een knallerende kleur dan een rooie bestaat niet. Dichterbij een Ferrari komt het niet. :
Andere must waren de IQ lampen. Nee het blijft nog een beetje pauper, want geen laser, maar LED-matrix zowel voor als achter. De Non-IQ achter hebben nog peertjes als knipperlicht. Nu zijn dat allemaal led en met dynamische knipperlampen.
Garantie hebben ze in Duitsland ook graag, dus de 2 jaar fabrieks is bijna altijd bij voorbaat al verlengd naar 5 jaar, soms een 50kkm max, soms een 100kkm max. Wie betaalt, bepaalt. Dankzij de wltp-testcyla komt de uitstoot een 15gram hoger uit dan voorheen met de NEDC. "Handigt €1500 extra over aan de overheid, verwacht wel een lintje". Alles voor het milieu
Ja het is fout, ik weet het. Een schreeuwende kleur (Kings Red), kinderlijke cijfertjes op de zijkant, een krijsende titanium uitlaat met wat pops en bangs, een ledbalk tussen de koplampen, een flinke achterspoiler en dan ook nog die vreeslijke kleiner dan 19" ogende zwarte velgen, mét een rood randje. Goh, ben je in de overgang of zo, doe eens normaal.....
Nadeel van zo'n model wat hier niet geleverd is, ligt bij de verzekeringen, ze kennen alleen de gewone 245pk GTi. Alle kentekens van Clubsporten en CS45 die in Nl rijden, worden bij de verzekeraars ondergebracht als "R", maar die is nog een klapje duurder, zwaarder, sneller.....gelukkig is er voor alles een oplossing, en anders hebben we nog zoutzuur. Het wonen in de grote boze stad, na jaren naast boer Harmsen gewoond te hebben, zal de premie ook wel opkrikken. Alleen trok je daar alleen de aandacht van de dorpsstier en nu verwacht ik toch wel wat andere blikken......happy single, ready to jingle
Zijn er nog plannen? Nee, dit is een speciaaltje, en ja hij lijkt wat hoog op zijn poten te staan, maar ik heb een drempel des doods voor de deur. Zelfs de man met de Picnic-kar schraapt hier nog met de voorbumper over de grond.
OPF'je verwijderen dan? Misschien wel lekker icm met die Sloveense operazanger onder de achterbumper. APK'tje zien we dan wel over 30 maanden of zo.
Oh, en eens kijken wat die dsg-bak doet. Ik begreep dat je in manueel kan schakelen, maar dat ding toch eigenwijs veel te vroeg uit zichzelf weer loopt op te schakelen. Wie is hier nou de baas ? Afleren dan maar, of anders herschrijven als dat kan.
Ok, volgende tekst had ik iets voorbadig voorbereid, want de auto staat even vast bij de RDW, dit model komt namelijk niet voor op de koerslijsten dus iets met taxatierapport, waardebepaling, bpm-gezeik en misschien nog 2-3 weken wachten
Voor nu staat die in de garage, warm en droog, onder de camera's. Ik zit ernaast en geniet. Mijn verjaardag is wat vervroegd (eind okt) maar ik heb mijn cadeautje al. Nu kunnen de zoekopdrachten wel weer uit, althans voor dit jaar. Als ik 46 wordt, zal het wel een suv worden..... een Q3 Sportback of zo en dan als hybrid.... Ach je moet wat te dromen hebben.....

Het betreft een Volkswagen, van de geslacht Golf en de sexe is Clubsport, en dan iets met "45".
Tijdens de echo's in de maanden ervoor dacht men hier nog een I30 te zien, maar helaas voor de meesten heeft er last-minute toch nog een transitie plaatsgevonden.


Ja ik ken de horror-verhalen van de 8. Zijn bouwmaterialen komen van de Action, de dsg van Aliexpress en de multimedia van Commodore.
Hardere plasticdelen, een automaat die je wel in Manueel kan zetten maar toch uit zichzelf te snel opschakelt en een computer waar je diep moet graven voor de basics (zoals temperatuur) in te stellen. Geen fysieke drukknopjes op het stuur, sliders voor volume en andere regelingen ja het is zeker kudt.....als je als journalist na een paar uur niet aan gewend bent. Maar daarbij, als je op een leeftijd komt, zeg maar boven de 40, ga je relativeren en neem je met minder genoegen. Een ooglapje, een houten been.....als het karakter maar klopt...

Op Autoweek kun je diverse gebruikersreviews lezen, ook van mensen die uit een 7.5 komen en na alle recensies nooit hadden gedacht een 8 te gaan kopen. Als ze uiteindelijk toch die keuze maken, blijkt het materiaalgebruik voor hun eigenlijk nog reuze mee te vallen, en rijdt de 8 op snelheid veel stabieler dan zijn voorligger. Ja en die extra pk'tjes maken deze labradoodle tot een snelle vriend voor iedereen. Ik zag zelfs iemand schrijven dat hij voor een stuk snelweg al 1:18.8 haalde.
Ik vond de GTi bij introductie maar mwah-mwah. De versie met de 5 mistlampen links rechts was weer wat stoerder. Toen VW redelijk vlot daarna al met de Clubsport uitkwam en ik deze bij de Duitse dealer zag staan was ik al wat meer verliefd. Toch wat agressiever frontje, en de afgeronde uitlaten achter stonden me wel aan. Gewoon standaard roffelt die al lekker mee. Uiteraard zijn de 300pk (55 meer dan de gewone GTi) ook niet onaardig. Wat zal dat zuinig gaan rijden.
Paar maanden geleden kwam ik op het lumineuze idee, "ik wordt bijna 45, ik wil een Edition 45". Helaas werkte PON niet mee, want na de gewone Clubsport, wouden ze deze ook niet in NL gaan leveren. Er staan er wel een paar te koop, maar allemaal import. Ja dan ga je zelf bij de Nachbarn zoeken toch ? Waarom een CS45 ? Want die kostte in D een 6-7k meer dan een gewone en je krijgt alleen een setje zwarte velgen, een Akrapovic regenpijp (die niet meer geluid maakt dan een gewone CS) en ze schroeven de begrenzer op naar 270km/h. Het vermogen blijft gelijk, waar voorheen elke Edition (30-35) meer pk's kreeg. Oei, en stickers op de zijkant

Ach, niet omdat het moet, maar meer omdat het kan....

In mijn zoektocht wou ik niet ouder gaan dan een 2022, mocht die niet zwart danwel wit zijn, en na de huidige met Dynaudio was een ander leuk speakermerkje ook wel een harde eis. Nou, deze heeft Hardon & Karton. Daarnaast keyless, en head-up. Pornoramadakje wist ik ten tijde van dit préschrijven (31-08) niet meer, bleek die wel te hebben. Veel van de 45'ers zijn grijs, soort komo-nardo-grondlak. Nee man, je bent jong en je wild wat. Een knallerende kleur dan een rooie bestaat niet. Dichterbij een Ferrari komt het niet. :

Garantie hebben ze in Duitsland ook graag, dus de 2 jaar fabrieks is bijna altijd bij voorbaat al verlengd naar 5 jaar, soms een 50kkm max, soms een 100kkm max. Wie betaalt, bepaalt. Dankzij de wltp-testcyla komt de uitstoot een 15gram hoger uit dan voorheen met de NEDC. "Handigt €1500 extra over aan de overheid, verwacht wel een lintje". Alles voor het milieu

Ja het is fout, ik weet het. Een schreeuwende kleur (Kings Red), kinderlijke cijfertjes op de zijkant, een krijsende titanium uitlaat met wat pops en bangs, een ledbalk tussen de koplampen, een flinke achterspoiler en dan ook nog die vreeslijke kleiner dan 19" ogende zwarte velgen, mét een rood randje. Goh, ben je in de overgang of zo, doe eens normaal.....

Nadeel van zo'n model wat hier niet geleverd is, ligt bij de verzekeringen, ze kennen alleen de gewone 245pk GTi. Alle kentekens van Clubsporten en CS45 die in Nl rijden, worden bij de verzekeraars ondergebracht als "R", maar die is nog een klapje duurder, zwaarder, sneller.....gelukkig is er voor alles een oplossing, en anders hebben we nog zoutzuur. Het wonen in de grote boze stad, na jaren naast boer Harmsen gewoond te hebben, zal de premie ook wel opkrikken. Alleen trok je daar alleen de aandacht van de dorpsstier en nu verwacht ik toch wel wat andere blikken......happy single, ready to jingle

Zijn er nog plannen? Nee, dit is een speciaaltje, en ja hij lijkt wat hoog op zijn poten te staan, maar ik heb een drempel des doods voor de deur. Zelfs de man met de Picnic-kar schraapt hier nog met de voorbumper over de grond.
OPF'je verwijderen dan? Misschien wel lekker icm met die Sloveense operazanger onder de achterbumper. APK'tje zien we dan wel over 30 maanden of zo.
Oh, en eens kijken wat die dsg-bak doet. Ik begreep dat je in manueel kan schakelen, maar dat ding toch eigenwijs veel te vroeg uit zichzelf weer loopt op te schakelen. Wie is hier nou de baas ? Afleren dan maar, of anders herschrijven als dat kan.
Ok, volgende tekst had ik iets voorbadig voorbereid, want de auto staat even vast bij de RDW, dit model komt namelijk niet voor op de koerslijsten dus iets met taxatierapport, waardebepaling, bpm-gezeik en misschien nog 2-3 weken wachten

Voor nu staat die in de garage, warm en droog, onder de camera's. Ik zit ernaast en geniet. Mijn verjaardag is wat vervroegd (eind okt) maar ik heb mijn cadeautje al. Nu kunnen de zoekopdrachten wel weer uit, althans voor dit jaar. Als ik 46 wordt, zal het wel een suv worden..... een Q3 Sportback of zo en dan als hybrid.... Ach je moet wat te dromen hebben.....

Laatst gewijzigd door JP op 05 sep 2023, 09:21, 1 keer totaal gewijzigd.
- EvdP
- Berichten: 6744
- Lid geworden op: 24 mei 2010, 21:23
- Auto: Volg de Skoda rijder
- Locatie: Op de gasbel
Re: Volkswagen Golf VIII GTi Clubsport '45'
Potjandorie, geen Hiejoendaai! Veel plezier ermee (als je van de RDW de weg op mag).
-
Onlinesitechris
- Berichten: 4889
- Lid geworden op: 20 feb 2011, 11:55
- Auto: BMW M2 G87/SEAT Ibiza 1.5 TSI
- Locatie: http://www.driveaholic.nl
Re: Volkswagen Golf VIII GTi Clubsport '45'
Gefeliciteerd! Hele dikke auto.
Met de bak in S-stand en dan manueel blijf je wel in de versnellingen hangen in manuele modus volgens mij. Al weet ik niet of dat in de CS ook geldt als je de toerenbegrenzer inramt. Bij de gewone GTI schakelt de bak dan door bij de R volgens mij al niet meer.
Met de bak in S-stand en dan manueel blijf je wel in de versnellingen hangen in manuele modus volgens mij. Al weet ik niet of dat in de CS ook geldt als je de toerenbegrenzer inramt. Bij de gewone GTI schakelt de bak dan door bij de R volgens mij al niet meer.
- JP
- Berichten: 34354
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: Boomer Life Matters
Re: Volkswagen Golf VIII GTi Clubsport '45'
Hij hoeft niet tot de toerenbegrenzer getrapt te worden maar eens tot 4-5k touren vind ik al lekker genoegsitechris schreef: 05 sep 2023, 09:17 Gefeliciteerd! Hele dikke auto.
Met de bak in S-stand en dan manueel blijf je wel in de versnellingen hangen in manuele modus volgens mij. Al weet ik niet of dat in de CS ook geldt als je de toerenbegrenzer inramt. Bij de gewone GTI schakelt de bak dan door bij de R volgens mij al niet meer.

Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Edwin de Haas, Frank_Sch, SlowCo en 4 gasten