De nieuwe Subaru WRX en WRX GT krijgen een turbo 2.4 liter boxermotor die 275pk en 350Nm levert gekoppeld aan zesbak in de WRX en verbeterde eCVT automaat met 8 gesimuleerde trappen in WRX GT (die ook voorzien is v adaptieve dempers en Recaro's )
met de handbak (zo te zien lezen de mensen het bericht maar half) zou ik 'm best willen - leuk platform! STi zal er wel wat beter uit gaan zien als er wat meer zwart in kleur gespoten gaat worden.
Ik vind het echt verschrikkelijk met al die plastic delen. Zal best leuk rijden, maar het oog wil ook wat. Over smaak valt niet te twisten, dus er zal best wel een markt voor zijn.
Zou zo’n fabrikant niet zelf eens doorhebben dat als ze wat minder uitstotende hete turbomodellen uit zouden brengen dat ze meer voet op europeese bodem zouden kunne zetten of is die markt te klein ?
Komen vanzelf setjes voor de GR86 op de markt. Maar liever een Cosworth supercharger zoals de GT86 had, maar die gaan vast niet nog eens zo'n kit maken.