Sorry, reactie was wat kort door de bocht. De vraag is of het stiekem dezelfde kwaliteit is als oem omdat het uit dezelfde fabriek komt, in dat geval heb ik geen idee. Waar ik zonder zou kunnen is een injector die open blijft staan omdat er iets van dat chinesium tussen is gekomen. Een boel benzine in een cilinder en/of langs de zuigerveren je olie wegspoelen en/of in het carter, no thanks.
Werk je veel aan je auto en heb je er vertrouwen in dat je snel door zou hebben als er wat misgaat, dan is het misschien interessant om te proberen.
Een tijdje geleden heb ik eens gezocht en vond het lastig iets te vinden van echte specialisten. Er zijn er die het doen maar lijkt vaak iets wat ze erbij doen.
Blijkbaar is het mogelijk om vrij simpel zelf een opstelling te maken met een relais van een knipperlicht enzo.
Hierin komt het testen van injectoren langs. Testopstelling is hier wel wat uitgebreider dan een knipperlicht relais.
Ze houden zich hier vooral bezig met de opbrengst en niet met hoe het sproeien zelf.
via de E30 club in contact gekomen met iemand die injocteren test en voorziet van nieuwe onderdelen.
Heb fotos en filmpjes gekregen van het testen. Conclusie ook na 280k km niets aan te merken op de injectoren.
Filter, kapje en rubbers van elke injector vervangen en binnen een week had ik ze weer thuis.
Voor mijn motorswap project ben ik bezig met de injectoren. In eerste instantie 2 sets laten reinigen bij een bedrijf voor 160 euro.
Ook zelf een set warm gereinigd in de ultrasoon en zonder te testen weer gemonteerd op de huidige motor. Verschil in koppel was voelbaar, dus besloten om een Chinees test apparaat te kopen.
Mijn eigen reinigings methode was veel beter dan het bedrijf waar de 2 sets injectoren zijn geweest. Zowel op beeld als opbrengst een behoorlijke verbetering.
Nu wil ik de filters nog vervangen.
@milka welk merk revise onderdelen zijn erin gegaan bij jou?