Zoals in een ander topic al aangegeven, zijn Dennis en ik voornemens in de zomer de Carbage run te rijden. Meer info vind je hier. Het concept is simpel: 4 t/m 8 juli 2022 door Duitsland, Tsjechië, Oekraine, Slowakije en Oostenrijk rijden met een auto die niet jonger mag zijn dan 1999 en een dagwaarde heeft van 500 euro.
We hadden al redelijk snel besloten dat we graag een 5-serie Touring wilden. Daar ontstond ook de naam Bayerische Banditen. Welke opties heb je dan, een E34 en een E39. Sedan was onhandiger want je wilt ook wel eea mee kunnen nemen. Zo kwamen we bij een Touring. Diverse opties hebben de revue gepasseerd maar begin deze week kwamen we een nette 520i tegen. Benzine, check. Automaat, check. Onderhoudshistorie bekend, check. Een gezonde 350.000 km op de teller, check. Ook nog origineel Nederlands, check.
Vanochtend wezen kijken en een proefrit gereden. Voor zijn leeftijd en ervaring een behoorlijke auto. Ik verkeek me wel op het vermogen (150PK), hoewel een 6 in lijn nog steeds niet heel potent op het gewicht van deze wagen. Uitgekomen met de prijs dus de auto ook meegenomen. Dat ziet er dan zo uit, twee snelle foto's uit de advertentie.


Zijn we dan nu klaar? Nee, dat niet. De auto heeft wel wat liefde nodig. In ieder geval willen we een beurtje doen, dus filters en olie. We hebben de auto nog niet op een brug gehad, dus mogelijk dat daar nog wat verrassingen volgen. We weten in ieder geval dat hij op het kleppendeksel wat zweet. Ook het dif leek wat nat. Dus hier gaan we naar kijken. Daarnaast wat ouderdoms / gebruikzaken. Het leer van het stuur zit los, de klep heeft wat roest en blijft niet omhoog staan en we moeten even kijken naar de bestuurdersstoel om te voorkomen dat deze verder scheurt. En stiekem zijn er zo toch al snel wat dingen welke we moeten doen. We maken vanavond even een lijstje, dan delen we die. Mochten er nog suggesties zijn horen we natuurlijk ook graag.
Daarnaast moeten we de auto natuurlijk ook carbage proof maken. Hier binnenkort maar eens over brainstormen. Dat zal ik dan ook delen. Tot zover! En leuk weer eens met een mooie 5er slee op pad te zijn.