
Op woensdag 19 september van 13:00 tot 17:00 hebben we de beschikking over het (grote) Grand Prix Circuit van Zandvoort.
Om deze dag zo goed mogelijk te laten verlopen volgen hieronder wat regels, tips en richtlijnen.
Om die vier uur zo optimaal te benutten het vriendelijk verzoek namens de feestcommissie om (uiterlijk) om 12:30 aanwezig te zijn (geldt uiteraard niet voor de mensen die aangegeven hebben pas later aanwezig te kunnen zijn). Je auto kun je dan parkeren op de Bavaria Paddock (zie het plaatje hieronder waar dat precies is).
[img:1500:856]http://img247.imageshack.us/img247/8045/cpzdf4.jpg[/img]
Je ontvangt dan van één van de aanwezige mods (Dexter, Rico en Peter denk ik) een rijdersverklaring die je moet ondertekenen; zonder ondertekende rijdersverklaring kun je ook niet het circuit op, dus mochten we iemand vergeten, gelieve je dan zelf even te melden.
Die rijdersverklaring kun je afgeven op het moment dat je vanuit de paddock de pits in rijdt.
Ook passagiers moeten zo'n verklaring invullen (omdat die ook mogen rijden en het voor ons anders niet te controleren is of iedereen wel zo'n papiertje ingeleverd heeft).
Verder gelden er op deze dag een aantal veiligheidseisen:
1) De allerbelangrijkste regel meteen maar als eerste: neem die dag je gezond verstand mee. Het is geen race en iedereen wil op het eind van de dag weer naar huis met zijn eigen auto in één stuk, dus hou gewoon wat marge, zowel voor jezelf als zeker in de buurt van anderen. Dit geldt uiteraard ook in de pits. Daar lopen mensen rond, dus rij daar s.v.p. langzaam (heel verleidelijk om als je net van een circuit af komt daar veel te hard te rijden, 50km/u voelt dan aan als stapvoets) en dingen als burn-outs of wegrijden met wheelspin willen we daar al helemaal niet zien.
2) Een gordel is uiteraard verplicht, ook voor eventuele bijrijders. Deze moeten ook in een goede (werkende) staat zijn en dit kan eventueel worden gecontroleerd.
3) Bijrijders zijn dus inderdaad toegestaan (maximaal één bijrijder per auto).
4) Een helm is niet verplicht, maar wordt wel ten zeerste aangeraden, zowel voor rijders als bijrijders.
5) Langs de baan staan een aantal marshalls met gele en blauwe vlaggen. Voor alle duidelijkheid, blauw betekent dat een snellere auto je in wil halen en geel betekent langzamer rijden/gevaar. Zwaait iemand met een blauwe vlag, ga dan zo snel mogelijk, maar wel op een moment dat je dit kunt doen zonder jezelf in gevaar te brengen, aan de kant. Zwaait iemand met een gele vlag, ga dan s.v.p. zo rustig rijden dat je je auto altijd nog tot stilstand kunt brengen over de afstand waarover je de weg kunt overzien. Kijk eerst wel even goed in je spiegels voordat je op je rem gaat staan om gevaarlijke situaties te voorkomen.
6) In de pits zullen dit keer ook mensen met rode vlaggen staan (inhoudende dat de sessie tijdelijk afgebroken wordt) en bij de pits ingang zal iemand staan met een bord waar heel groot 'PIT' op staan. Als dat bord opgehouden wordt, gelieve dan ook meteen de pits in te gaan, waarschijnlijk staat er dan een auto op een onveilige plaats langs de baan die even weggehaald moet worden. Mocht je de pits toch missen (bijv. omdat je vlak achter iemand reed) maak dan gewoon heel rustig je rondje af. Ga dus s.v.p. niet keren op het circuit, maar hou er wel rekening mee dat er overal mensen op de baan kunnen staan of lopen.
7) Inhalen is in principe de verantwoordelijkheid van de inhalende auto, maar dit gaat ook in samenwerking met de ingehaalde auto. De snellere auto moet alleen maar inhalen als hij zeker weet dat de auto voor hem hem gezien heeft; de langzamere auto moet goed in zijn spiegels kijken en ruimte maken voor de inhalende auto. Dit kan (maar hoeft niet) ook aangegeven worden d.m.v. knipperlichten (let op dat het de bedoeling is als je je knipperlicht naar links aan zet je zelf ook naar links gaat en als je je knipperlicht naar rechts aan zet je zelf ook naar rechts gaat).
8 ) Een dokter zal ook weer aanwezig zijn (bedankt Tommy), dus mocht er onverhoopts iets mis gaan, dan zullen die er zijn voor jullie welzijn. Hou er s.v.p. ook rekening mee dat een zwarte BMW E30 Sjonnie editie of blauwe E46 M3 CS rond 15:00 ingezet zullen worden om de marshalls af te lossen en die moeten dus bij iedere baanpost stoppen. We hebben alarmlichten en zwaailichten, maar die auto's kunnen dus op onlogische punten remmen of stil gaan staan naast het circuit.
9) Ten slotte: iedere rijder is zelf verantwoordelijk voor door hem toegerichte schade aan de baan. Dit is op Zandvoort niet goedkoop, dus alweer een reden om geen schade te rijden. Ter informatie: vangrailplaten kosten €200 per stuk; een bandenpakket €150 per stuk, dit alles exclusief BTW.
Verder gaan we er met zijn allen gewoon een erg leuke middag van maken. Tot de 19e alvast!
Mocht je nog vragen hebben, mail of PB me dan. Bellen kan ook op 06-50212847.