Trackday/verzekering

Van trackdays tot F1, van Zandvoort tot Laguna Seca, hier gaat het om de laatste honderden van seconden.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Dennis van der Schoot
Berichten: 1573
Lid geworden op: 12 mei 2007, 11:51
Locatie: Tilburg

Trackday/verzekering

Bericht door Dennis van der Schoot » 17 sep 2007, 21:06

Heeft iemand een idee waar ik het beste m'n auto kan laten verzekeren voor een trackday die volgende week gehouden wordt op Spa?
De organisatie eist dit namelijk.
M'n eigen verzekering dekt dit niet,dus tips,ideeen,adressen,laat maar komen hoor............

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Bericht door Peter Tunissen » 17 sep 2007, 23:42

In Nederland?
Echt geen flauw idee.....

Ik ben hier een tijdje mee bezig geweest, leek me namelijk wel fraai om voor een clubje als DF een mooie clubkorting te kunnen bedingen voor de autoverzekering en dan meteen als bonus erbij te bedingen dat de auto's ook tijdens door DF georganiseerde trackdays verzekerd zouden zijn.
Nou, het idee is niet helemaal dood, maar de interesse vanuit de verzekeringswereld houdt ook niet echt over, de meeste verzekeraars krijgen spontaan een hoge bloeddruk als ze het woord circuit horen.

Ik zou in Engeland kijken, zoek even met www.google.co.uk op trackday insurance en je vindt meer dan genoeg.
Weet alleen niet of je daar ook een Nederlandse auto kunt verzekeren, maar dat zou je even na moeten vragen; succes!

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9424
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30

Bericht door Bert ///M3 » 18 sep 2007, 00:01

Geen ervaring mee, maar misschien is dit iets:

http://www.ifs-moesman.nl/bijzondererisicos/

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 18 sep 2007, 00:12

Volgens mij zijn er veel raceauto's bij Rialto verzekerd geweest in het verleden. Maar dat wordt een dure trackday dan. Ik weet een E46 M3 VLN racer is verzekerd voor 5000 euro tijdens de 24h, met een eigen risico van 20.000 euro.

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 18 sep 2007, 01:09

Ik vroeg me af....
Hoe is dit geregeld op zandvoort, als er lichamelijk letsel aan te pas komt of als er schade is aan de accomodatie (vangrail, etc) ?

Is CPZ hiervoor verzekerd? Aangezien je eigen verzekering dit niet zal dekken.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 18 sep 2007, 01:39

Je hebt natuurlijk meerdere verzekeringen. WA, ziektekosten, autoverzekering etc. Maar het wordt altijd een juridisch drama als er letsel ontstaat, of erger. De juristen gaan een schuldige zoeken.

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9424
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30

Bericht door Bert ///M3 » 18 sep 2007, 01:40

Allemaal eigen kosten.

Persoonlijk letsel is lastig, je bent voor ziekenhuisbehandeling wel verzekerd maar als iemand jou van de baan rijd hoef je niet om smartegeld oid aan te kloppen.

Gebruikersavatar
Dennis van der Schoot
Berichten: 1573
Lid geworden op: 12 mei 2007, 11:51
Locatie: Tilburg

Bericht door Dennis van der Schoot » 18 sep 2007, 14:51

Voor mijn auto (Clio v6) kost het 200 euro voor 1 dag bij
www.gullwing.nl
Laatst gewijzigd door Dennis van der Schoot op 18 sep 2007, 18:13, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 18 sep 2007, 15:38

Handig om te weten!

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 18 sep 2007, 18:13

Dus rijden op zandvoort gedurende zulke dagen is een lekker vaag gebeuren?
Lijkt het erop dat ze dit op Spa beter geregeld hebben door dit te verplichten.
Sommige letsels kun je zelf niet ophoesten. Zeker niet als deze aan derde zijn toegebracht.


Dan is die 200 euro van hierboven niet veel, om je aansprakelijkheid af te zekeren. Schade aan auto. Letselschade aan derden en de gevolgen daarvan kunnen je toekomst in een klap veranderen.

Zouden jullie dit niet collectief kunnen afsluiten op zo'n dag?
En waarom verplichten de belgen het wel op Spa, en op Zandvoort niet?

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9424
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30

Bericht door Bert ///M3 » 18 sep 2007, 18:27

Rob,

Dat is niet Spa die dat eist maar de organisatie.

Waarschijnlijk hebben die al van hun eigen foutjes geleerd. Namelijk jij krijgt als je schade veroorzaakt niet direct de rekening, maar het circuit stuurt die eerst naar de organisatie en die stuurt hem naar jou. Rij jij nu 5000 euro schade + auto total en je kan die centen niet direct ophoesten als de rekening komt, dan draait de organisatie in eerste instantie voor de kosten op.

Persoonlijk letsel is in zo'n geval waarschijnlijk sowieso niet op een ander te verhalen, omdat je tekend voor eigen risico. Geen verzekering die daar intrapt natuurlijk, en jij hebt geen poot om op te staan als je die ander aansprakelijk zou willen stellen.

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 18 sep 2007, 18:36

Excuus Bert, ik dacht dat dit van Circuit Spa kwam.
Waarschijnlijk heeft de organisatie van deze dagen geleerd uit voorgaande gevallen om dit toch te eisen.


Eigelijk vreemd. Bij iedere hobby/sport (duiken/skieen, etc) worden verzekeringen afgesloten. En bij dit soort evenementen ga je ervan uit dat niks kan gebeuren.
Je zult een ander maar van de weg rijden, met vergaande gevolgen.

Dan is zo'n verzekering van 200 euro peanut's.
Ik zou me inderdaad kunnen voorstellen dat een ziektekostenverzekering zich distantieerd van dit soort schades.


@Dennis, hoe kom jij aan dit bedrag, en waar kan ik de voorwaarden lezen op die site?

Gebruikersavatar
Elmar
Berichten: 4519
Lid geworden op: 19 feb 2006, 16:30

Bericht door Elmar » 18 sep 2007, 19:01

Rebel schreef: Ik zou me inderdaad kunnen voorstellen dat een ziektekostenverzekering zich distantieerd van dit soort schades.

Dan geld dat gelijk voor alle hobby's en sporten?

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 18 sep 2007, 22:48

Vandaar die extra verzekering... die mensen afsluiten voor zulke hobby's en sporten.

Opzicht heb ik geen problemen met het feit dat mensen dit risico voor zichzelf nemen. Wordt een ander verhaal als iemand anders door jou invalide raakt. Of dat je zelf het slachtoffer bent.
Ik heb nooit een WA verzekering uitgepluist tot in de kleine letters. Maar het zou zo maar kunnen, dat je voor je rest van je leven kan werken om een schuld af te lossen die ongedekt bleek.
Of erger, dat je slachtoffer bent en dat de schuldige geen middelen heeft om jou medische zorg , etc te betalen.

Daarom vind ik het van de ene kant wel tof, dat een organisatie dit eist.
Je bent dan zelf "verzekerd" van het feit, dat als het misgaat een verzekering opdraait voor de veroorzaakte kosten.
Maar ook het gevoel, dat mocht er lichamelijk letsel ontstaan door toedoen van een ander, dat dit ook verzekerd is door deze persoon.

Enige wat ik me afvraag, of dit door die bovenstaande verzekering van 200 euro gedekt wordt, en wat de beperkingen hierin zijn.
Stel je voor dat je 4 a 5 trackday's per jaar hebt, dan zou je voor die 1000 euro iets geruster in de auto stappen.
Waarschijnlijk in groepsverband dat er nog een goedkopere prijs te bedingen valt?

Een auto van 70K total loss rijden zonder verzekering, zal zeker ff pijn doen, maar dat valt nog te overzien..
Iemand of jezelf in een rolstoel laten belanden dat is een compleet ander verhaal.

Gebruikersavatar
Jorrit
Berichten: 605
Lid geworden op: 16 dec 2006, 20:23

Bericht door Jorrit » 18 sep 2007, 23:48

ziekenhuis e.d. wordt gewoon betaald via je ziektenkosten verzekering.

Wat denk je dat al die bleseures van die geen contact sporten (voetbal/basketbal/handbal) op jaarbasis kosten? Denk dat circuit gerelateerd ongevallen tienden van procenten uitgedrukt moeten worden voor de verzekeringsmaatschapijen

Gebruikersavatar
Dennis van der Schoot
Berichten: 1573
Lid geworden op: 12 mei 2007, 11:51
Locatie: Tilburg

Bericht door Dennis van der Schoot » 19 sep 2007, 08:01

Hier kun je een formulier invullen en opsturen/mailen en/of faxen en je hebt je offerte.
Voor mijn Clio kost het dus 200 euro,voor een Clio 2.0 RS 175 euri's.

Formulier downloaden:
http://www.gullwing.nl/docs/On_Track_request_nl.pdf

Het is inderdaad Renault-Sport (Frankrijik) die deze verzekering eist.

De voorwaarden kan ik ook niet vinden,maar het gaat ermij meer om dat ik een bewijs van verzekering heb dat ik toegelaten wordt tot het circuit,anders kom je er gewoon niet op. (Aldus Renault)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 19 sep 2007, 08:38

Rebel schreef:@Dennis, hoe kom jij aan dit bedrag, en waar kan ik de voorwaarden lezen op die site?
Die prijzen heb ik niet van een site, maar van een teambaas.

Edit: ow je bedoelt andere Dennis :lol:

Gebruikersavatar
Dennis van der Schoot
Berichten: 1573
Lid geworden op: 12 mei 2007, 11:51
Locatie: Tilburg

Bericht door Dennis van der Schoot » 19 sep 2007, 10:04

Let dan toch eens op.................... :wink:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: KoenM en 3 gasten