Kijk, er zijn allerlei virussen, maar een griepje is niet zo maar een griepje, tenminste als het om Influenza gaat (zie Spaanse Griep 1919) met desastreuze mortaliteit cijfers. (schattingen lopen uiteen van minimaal 40 miljoen tot 100 miljoen doden)
Rinno virussen; de bekende verkoudheid veroorzakend, waar je toch ook al redelijk mee van slag kan zijn. 7-14 dagen kan makkelijk
Noro virus; Gastro-Intestinaal, je maag-darm kanaal totaal van slag, als je geluk hebt schijt en kots je tegelijk, dan ben je het snelst beter, maar minimaal 3 dagen duurt het
Influenza virus, zeer onderschat, kan massale slachtingen teweeg brengen, er wordt al jaren met een muterend virus rekening gehouden die een pandemie veroorzaakt
HIV, iedereen bekend en nog maar mondjesmaat onder controle tegen een enorme prijs
Corona kent nu ook iedereen, maar de wetenschap kent het gangbare Corana eigenlijk helemaal niet, want een nieuw type, dus de echte cijfers qua viraliteit en mortaliteit worden pas post mortem gesteld. Das een erg groot en niet in te schatten risisco, vandaar de huidige actie .
Op die huidige actie(s) kan je wel enige kritiek hebben.
-Het is redelijk post-actief ipv pro-actief
-Je moet maatregelen treffen die zwaarder zijn dan de gangbare status van het virus, kortom; bij een oorlog dreun je er vol op, je krijgt wellicht geen 2e kans. (dat werd ook in de door mij gelinkte video gemeld)
-Het gaat bij viraliteit om de wet van de grote getallen; noem fictief 500.000.000 besmettingen met een mortaliteit van 2%, dan gaat Petrus het nogal druk krijgen, dus ook voor de hemelpoort minder dan 100 per uur, mooi CO2 neutraal, dat dan weer wel.
Lichtvaardigheid, onderschatting, minachting, het zijn de ideale draaiboeken om het de oorlog te verliezen (NL is daar overigen wel heel sterk in historisch gezien

)