Autobahnvignet Zwitserland (buiten- of binnenzijde ruit?)

Dit is ons algemene autoforum.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Joop
Berichten: 9060
Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20

Autobahnvignet Zwitserland (buiten- of binnenzijde ruit?)

Bericht door Joop » 28 jul 2007, 13:48

Ik heb net mijn vignetten voor Oostenrijk en Zwitserland bij de ANWB gehaald. Echter één probleempje: Die van Zwitserland plakt alleen aan de achterzijde kan ik deze nu gewoon buiten op de ruit plakken?

Achterop het vignet staat dat deze aan de binnenzijde van de ruit moet worden opgeplakt... :?

Wie o wie kan mij helpen (uiterlijk voor zondagnacht... :wink: )

BBVW
Berichten: 527
Lid geworden op: 17 apr 2007, 19:11
Auto: Z3 2.8, 330i Touring, Leon
Locatie: Mijnsheerenland

Bericht door BBVW » 28 jul 2007, 14:58

Probleem is dat als je een zwister verteld dat ie niet kan plakken aan de binnenkant hij er toch een probleem van gaat maken.

Succes met je oplossing. Ik zou lekker om Zwitserland heen rijden.

Wouter81
Berichten: 9423
Lid geworden op: 12 okt 2006, 11:29
Auto: GR86|California|Grand Vitara
Locatie: Curaçao

Bericht door Wouter81 » 28 jul 2007, 15:27

Een tip is het ding met vaseline in te smeren. Plakt 'ie aan de binnenkant van de ruit maar kun je hem later zo weer erafhalen en aan een kennis geven. :wink:

JeroenT
Berichten: 2232
Lid geworden op: 06 mei 2006, 23:02

Bericht door JeroenT » 28 jul 2007, 15:29

Of doorzichtige tape?

allen
Berichten: 18302
Lid geworden op: 26 apr 2006, 22:46

Bericht door allen » 28 jul 2007, 16:02

heb zo eens eentje van Oostenrijk geplakt. Niet meer te verwijderen. Bijna 2 jaar met lijmresten gereden totdat Carglass, volgens mij stiekem express, m'n ruit volledig molde tijdens een reparatie.

Btw, in Zwitserland moet je helemaal niet over de Snelweg. Geloof mij maar. Als je van rijden houdt heb je geen vignet nodig voor de meest fantastische wegen! Leeg of zwaar beladen. Ik zou altijd over de bergpassen gaan!

Gebruikersavatar
Joop
Berichten: 9060
Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20

Bericht door Joop » 28 jul 2007, 17:36

Ik zou wel eens kijken, anders plak ik dat kreng er wel op als dat echt nodig is; dat zal pas na de eerste stop zijn: Basel; daar hoef ik niet per sé met de auto te zijn, want heb het hotel net aan de Franse kant van Basel geboekt.
Alleen richting München (tussenstop voor de reis naar Wenen) moet ik nog een stukje door Zwitserland omdat de omweg naar Lindau via Duitsland (binnendoor) net te lang is om daarna de Deutsche Alpenstraße te pakken... Dus vandaar stukje door Zwitserland (Basel - Zürich - Lindau am Bodensee) over de snelweg vanwege de beschikbare tijd.

Vanaf München naar Wenen, stukken autobahn en stukken door de bergen.

Alleen alles is een beetje afhankelijk van de tijd en hoelang ik bij sommige stukken blijf hangen.

Geld voor die vignetten is het probleem niet: ten eerste heb ik ze al en ten tweede ben ik wat flexibeler in mijn wegenkeus (boete voor het niet hebben van het vignet is 100 CHF (ca. €65,-) + vignet. Loop liever dat risico niet, want dan stop ik dat liever in de tank. :wink:

Gebruikersavatar
Ruud Bosch
Berichten: 294
Lid geworden op: 17 mar 2006, 23:47
Locatie: Sweet Lake City

Bericht door Ruud Bosch » 28 jul 2007, 19:14

Joop,
het Zwitserland-vignet was tot nog toe altijd TWEE-zijdig.
Als je hem van het velletje trekt zul je zien dat aan die kant dezelfde beeltenis zit.

Plakken aan de binnenzijde dus.

Gebruikersavatar
Joop
Berichten: 9060
Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20

Bericht door Joop » 28 jul 2007, 19:52

Ruud Bosch schreef:Joop,
het Zwitserland-vignet was tot nog toe altijd TWEE-zijdig.
Als je hem van het velletje trekt zul je zien dat aan die kant dezelfde beeltenis zit.

Plakken aan de binnenzijde dus.
Moet toch maar eens vaker naar Zwitserland... :wink: :lol:

Dat gekloot met die vignetten; gewoon maar een elektronisch tolpoortje maken adhv kentekenplaatregistratie.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Amazon [Bot], EvdP, Streetfighter232323 en 11 gasten