Ferrari man beticht van spionage

Dit is ons algemene autoforum.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Ferrari man beticht van spionage

Bericht door romo » 03 jul 2007, 22:25

612 Teletekst di 03 jul
***AUTOSPORT****************************
******Ferrari-man beticht van spionage
***************************************
**Het Formule 1-team van Ferrari heeft
zijn voormalig technisch manager Nigel
Stepney ontslagen.De Italiaanse renstal
beticht hem ervan eind april geheime
gegevens te hebben gelekt naar McLaren.

Ferrari nam zijn besluit op basis van
feiten die aan het licht kwamen bij
huiszoeking bij een McLaren-technicus.
McLaren had even eerder gemeld dat het
een niet bij naam genoemde werknemer
voorlopig had geschorst.

De internationale automobielfederatie
FIA zal nader onderzoek doen naar de
zaak.Stepney,die met Ferrari in onmin
leefde sinds eind vorig jaar technisch
directeur Ross Brawn vertrok,liet weten
zich van geen kwaad bewust te zijn.

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 03 jul 2007, 22:36

McLaren schorst medewerker in spionagezaak
03 juli 2007, 22:03 (plaats uw reactie)

LONDEN (ANP) - Een technisch medewerker van McLaren is dinsdag door zijn werkgever geschorst, omdat hij informatie van rivaal Ferrari heeft aangenomen. Dat heeft McLaren bekendgemaakt.

Bij Ferrari zijn de afgelopen maanden tenminste drie medewerkers met ruzie vertrokken. In april werden de Italianen Mauro Iacconi en Angelo Santini ontslagen omdat ze een cd-rom met vertrouwelijke informatie stalen en deze bij verschillende teams aanboden. Zo werd bij Toyota software van Ferrari gevonden. Beiden werden veroordeeld tot een maandenlange celstraf.

Ook de Brit Nigel Stepney is met ruzie vertrokken bij Ferrari. De voormalig technisch manager belandde bij de renstal op een zijspoor, toen hij kritiek leverde op het management. Hij moet zich in Italië verantwoorden voor mogelijke sabotage.

Of één van genoemde medewerkers iets met de spionagezaak heeft te maken, is vooralsnog onduidelijk. McLaren en de autosportfederatie FIA onderzoeken de zaak

Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16599
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Bericht door Bram » 03 jul 2007, 22:38

Beetje jammer weer :?

Online
Gebruikersavatar
Fabian
Berichten: 7236
Lid geworden op: 12 mar 2006, 21:46
Locatie: Breda,E89 Z4 2.3,E34 M5 3.8

Bericht door Fabian » 03 jul 2007, 22:50

Hoe heet die reportage op Discovery ook alweer? :roll:

Ow ja, The Secret Life of Formula 1 :lol:

Zouden ze toen al iets vermoed hebben :P :wink:

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 04 jul 2007, 01:09

partyondude schreef:Beetje jammer weer :?
Da's nog zwak uitgedrukt!

De zaak Stepney was al wekenlang een rel, maar nu bekend is geworden dat McLaren ermee te maken heeft - en dat de 'senior member' ook nog eens niemand minder dan Mike Coughlan is, de ontwerper van McLaren, zijn de rapen helemaal gaar.

Man, dit wordt enorm. :roll: :cry:

Nu de FIA zich er ook op heeft gestort, zou dit weleens heel nare gevolgen kunnen hebben.

jille hooysma
Berichten: 112
Lid geworden op: 08 dec 2006, 17:16
Locatie: Oerterpcity

Bericht door jille hooysma » 05 jul 2007, 10:55

Ik vind et wel een beetje sneu van de medewerkers van Ferari en Mclaren. Wie steelt nou iets van zijn eigen baas en bied het aan bij de concurrent, en dat ze het dan ook nog aannemen. Kan er niet bij...... Khoop dat de FIA het erg serieus neemt, en de mannen goed straffen












Zielig die spionage in de Formule 1 :?

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 05 jul 2007, 11:00

Niets menselijks is de F1 vreemd.................................

Gebruikersavatar
Pescatore
Berichten: 1336
Lid geworden op: 28 jan 2007, 16:39
Locatie: 053

Bericht door Pescatore » 05 jul 2007, 12:36

Ach dit is (waarschijnlijk) een van de vele schandalen binnen de F1. Wake up, het is hier een miljardenbusiness, daar gaat men echter niet roomser dan de paus zitten doen. Snellere auto = meer publiciteit = meer knaken. Hoe je die auto sneller maakt moet je zelf weten, zolang alles maar ogenschijnlijk binnen de reglementen valt :wink:

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 05 jul 2007, 13:55

Ik vrees toch dat het iets meer is dan 'een van de vele schandalen'. En die acties zijn toch iets meer dan 'sneu'.

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Bericht door Macboy » 05 jul 2007, 15:46

Voor EUR 3.500.000,= zouden de meeste mensen hier wel wat wegkapen bij hun werkgever :)

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 05 jul 2007, 19:17

'Dossier Stepney ruim vijfhonderd pagina's dik'
Discussie over bruikbaarheid informatie


[05-07] Als de laatste geruchten kloppen over de spionage, waarvan Ferrari Nigel Stepney verdenkt, dan is de zaak nog omvangrijker dan gedacht. Naar verluidt zou hij vijfhonderd pagina's documentatie hebben gelekt.


De verschillen tussen de F2007 en MP4-22 zijn niet gering.De Duitse publicatie Auto Motor und Sport weet het zeker: McLarens chefontwerper Mike Coughlan beschikte over ruim vijfhonderd pagina's vol met vertrouwelijke informatie van Ferrari. De grote vraag is nu of Coughlan deze data ook daadwerkelijk heeft gebruikt voor de ontwikkeling van de MP4-22, al klinkt dat een stuk complexer dan het op papier lijkt.

Technische details zijn tussen verschillende Formule 1-teams moeilijk overdraagbaar. Een McLaren-bolide met invloeden van Ferrari's F2007 is zeker niet per definitie sneller, al is het maar omdat beide auto's met een compleet andere filosofie zijn ontworpen. Andersom geldt overigens hetzelfde.

De documentatie zou de volgende informatie bevatten:
- tekeningen en data van de F2007
- data met betrekking tot race-afstellingen
- ontwikkelingsplannen voor de toekomst
- testresultaten
- race-strategieën
- kwaliteitseisen voor verschillende onderdelen
- voorbereiding van de auto's
- details van de werkschema's en interne structuren in Maranello
- informatie over belangrijke engineers

Lang niet alles uit deze lijst is – indien Coughlan deze informatie echt in bezit had – even bruikbaar voor McLaren, maar bepaalde data met betrekking tot de elektronica zou het team wel in haar voordeel kunnen gebruiken.

Als voorbeeld draagt het Duitse tijdschrift instellingen voor de tractiecontrole en het startprogramma aan, waarbij beide teams wel van elkaars data kunnen profiteren. Daarbij wordt opgemerkt dat het in Frankrijk eindelijk weer eens Ferrari was dat snel uit de startblokken schoot.

De FIA heeft woensdag bekendgemaakt een onderzoek naar de spionagezaak te starten om erachter te komen of de door de autosportbond opgestelde regelgeving is overtreden. Beide teams hebben hun volledige medewerking toegezegd

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 06 jul 2007, 13:26

Samenvatting (voor gummen gemaakt) van alle ontwikkelingen:

Okee, omdat ik toch niks beters heb te doen: de samenvatting.

1 februari: Nigel Stepney (technisch race- en testmanager, in dienst sinds 1992) laat weten dat hij niet blij met de nieuwe managementstructuur van Ferrari, waarin hij verantwoordelijk is geworden voor 'team performance development', een functie op de fabriek. Hij wil het liefst een jaar vrijnemen (net als Brawn) en laat weten dat hij mogelijk ingaat op aanbiedingen van andere teams. Het gerucht gaat dat Honda belangstelling heeft getoond.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/56539

21 juni: de officier van Justitie opent een strafzaak tegen Stepney, op aangeven van Ferrari. De aard van de aanklacht is nog niet bekend. Stepney is op dat moment met vakantie.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60025

22 juni: Italiaanse bronnen melden dat hij tijdens de GP van Spanje in gesprek is gezien met mensen van Honda en McLaren.

22 juni: er komt naar buiten dat Stepney mogelijk heeft geprobeerd om de Ferrari's voorafgaand aan de GP van Monaco te saboteren. Ook gaat het verhaal de ronde dat hij niet alleen naar Honda zou gaan, maar een hele groep technici zou hebben willen meenemen. Stepney laat weten dat hij tijdens zijn bezoeken aan Honda werd geschaduwd.

http://www.grandprix.com/ns/ns19303.html

23 juni: de Gazzetta dello Sport maakt bekend dat er een wit poeder is gevonden bij de benzinetanks van Ferrari en brengt dit in verband met Stepney. De zaak lijkt nu om sabotage te draaien, maar Ferrari wil dit niet bevestigen.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60078

24 juni: Ferrari maakt bekend dat Stepney zonder opgaaf van reden niet meer op zijn werk is verschenen en nu onvindbaar is. Ook de politie kan hem niet vinden. Stepney laat echter vanuit zijn vakantieadres op de Filipijnen weten dat hij de tickets heeft geboekt via het reisbureau van Ferrari!

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60114
http://www.autosport.com/news/report.php/id/60120

3 juli: Ferrari maakt bekend dat het Stepney heeft ontslagen. Stepney laat weten dat hij bij terugkeer een persconferentie geeft.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60448

3 juli: het schandaal neemt een totaal andere wending wanneer Ferrari bekendmaakt dat het niet alleen Stepney laat vervolgen, maar ook iemand met een hoge managementfunctie bij McLaren. Opeens wordt het een zaak van bedrijfsspionage:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60464
http://www.grandprix.com/ns/ns19351.html

3 juli: al snel wordt duidelijk wie de McLaren-man is: hoofdontwerper Mike Coughlan. Er heeft een huiszoeking bij hem thuis plaatsgevonden en daar is materiaal ('intellectueel eigendom') van Ferrari aangetroffen.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60466

4 juli: McLaren maakt bekend dat uit zijn interne onderzoek niet is gebleken dat er andere topfunctionarissen bij McLaren weet hebben gehad van het Ferrari-materiaal.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60479

4 juli: Auto Motor und Sport maakt bekend dat het gaat om 500 pagina's in hard copy, met als inhoud onder meer ontwerptekeningen, testgegevens, organisatiestructuur en toekomstplannen.

http://www.auto-motor-und-sport.de/sport/formel...

4 juli: de Gazzetta dello Sport meldt dat Coughlan zichzelf op 3 juli zou hebben aangegeven bij Ron Dennis.

4/5 juli: grandprix.com vindt het vreemd dat de politie niets van een huiszoeking afweet, maar ontdekt de volgende dag dat het gaat om een court order rechtstreeks vanuit de rechtbank.

http://www.grandprix.com/ns/ns19356.html
http://www.grandprix.com/ns/ns19357.html

5 juli: Ferrari maakt bekend dat het twee weken geleden (dus 21 juni, de dag waarop de Stepney-affaire naar buiten kwam) werd getipt over de McLaren-link door iemand van buiten de F1.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60502

5 juli: een zeer geëmotioneerde Ron Dennis ontkent dat de McLaren-top opdracht heeft gegeven aan Coughlan om de Ferrari-geheimen te bemachtigen.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60510

Verder laat Bernie Ecclestone (een beetje voor zijn beurt) weten dat Alonso en Hamilton wat hem betreft niet het slachtoffer hiervan hoeven te worden.

Dan nog wat losse geruchten: Stepney zou ook racestuurtjes hebben ontvreemd en dat zijn tegenwoordig wondertjes van elektronica waarmee allerlei motormanagementinstellingen zijn te veranderen.

Het witte poeder zou (echt waar!) waspoeder zijn geweest.

Plaats en tijdstip van overhandiging zou een jachthaven in de buurt van Barcelona zijn geweest, eind april, ten tijde van de GP van Spanje. Een anonieme teambaas zou Stepney en Coughlan daar samen hebben gezien. (Dat dat opvalt, is op zichzelf logisch, want de twee hadden allebei een baan op de fabriek.)

Dit valt redelijk samen met de kwestie van de 'illegale' movable floors van Ferrari, die door McLaren aan het rollen is gebracht en waarvan het opvallend was dat McLaren precies wist wat er mis mee was.

Een andere theorie draait om de manier waarop de F2007 omgaat met de banden. Van de beschikbare technische informatie is dat de enige informatie waar McLaren direct voordeel van zou kunnen hebben.

Een derde theorie heeft te maken met de stuurtjes. Dat zou wijzen op illegale motorinstellingen waarvan Stepney weet zou hebben en die hij aan zijn vriend Coughlan (ze kennen elkaar van hun Benetton-tijd) wilde doorspelen.

Als klap op de vuurpijl: volgens de Gazzetta doet nu het verhaal de ronde dat er nóg een McLaren-medewerker van afwist. Dat zou de ontkenning van McLaren en het nauwgezette interne onderzoek in een nogal dubieus daglicht plaatsen.

In Italië zijn strafklachten ingediend, in Engeland gaat het om burgerrecht (en uiteindelijk dus om schadevergoedingen). Verder is het nog volkomen onduidelijk welke sportieve gevolgen dit heeft. Er zijn geen FIA-straffen voor bedrijfsspionage, maar uiteraard wel voor 'bringing the sport into disrepute' - waar zulks wel voor in aanmerking komt, lijkt me! Als tenminste kan worden bewezen dat McLaren als team schuldig is aan bedrijfsspionage en er sportief voordeel van heeft gehad. En dat zal niet meevallen.

Maar áls het kan worden bewezen, dan is ook meteen een straf à la Toyota WRC op z'n plaats, ofwel het schrappen van alle McLaren-resultaten van dit jaar en een schorsing van deelname aan het WK voor de komende twee jaar. Ik denk alleen dat het onderzoek nog iets langer dan dit jaar zal duren...

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 06 jul 2007, 13:27

En de zeer interessante ontwikkelingen sindsdien:

Het lijkt erop dat de hierboven genoemde 'groep technici' die Stepney wilde meenemen naar Honda, ook Mike Coughlan bevatte. En zie daar het motief!

Het is nu wachten op een persbericht van Honda...

http://www.grandprix.com/ns/ns19384.html


Aha, de aap komt langzaam uit de mouw...

Vertaling van een verklaring van de Italiaanse officier van Justitie:

"At the beginning of June Stepney and Coughlan had a meeting with people from Honda in London. There they showed the Ferrari documents and they they hoped to get a job at the Brackley-based team in return, Honda refused this though.

Coughlan, like Stepney, has showed several times that he isn't happy with his job. When he informed technical director Jonathan Neale that he had Ferrari information, Neale advised Coughlan to immediately destroy the documents (which he didn't do).

Ferrari send the FIA a list of technical drawings that were part of the 700 pages long document. Whiting and chief engineer Lowe from McLaren sat together to compare whether or not a detail on the MP4-22 has been copied from the F2007."

Dus nu wordt duidelijk wie de tweede McLaren-man was en worden de solo-acties van Coughlan ook voorzien van een motief.

Als het zo uitpakt als hierboven wordt beschreven, denk ik dat de F1-wereld opgelucht ademhaalt...

Hoewel er wel nog meer koppen zullen rollen. Want waarom maakte Honda begin juni de dubieuze toenaderingspoging van Stepney en Coughlan niet bekend? En waarom hing ook Neale de kwestie niet aan de grote klok?

Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16599
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Bericht door Bram » 06 jul 2007, 13:34

Goeiendag zeg, das niks te misselijk :?

Dit zaakje stinkt echt heel erg :?

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 06 jul 2007, 14:08

Al met al samenvattend is er nog een kans dat Alberts straks een WK puntje pakt :wink:

Harrie
Berichten: 1908
Lid geworden op: 13 aug 2006, 16:08

Bericht door Harrie » 06 jul 2007, 14:14

Rico v Velzen schreef:Al met al samenvattend is er nog een kans dat Alberts straks een WK puntje pakt :wink:
Zal dan dit weekend moeten gebeuren. Zal waarschijnlijk zijn laatste GP zijn als ik het management mag geloven.

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 12 jul 2007, 14:28

http://www.planet.nl/planet/show/id=691 ... /sc=cfe8e0


De rapen zijn gaar..................................

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 12 jul 2007, 15:22

Jezus, wat een slechte journalistiek daar bij Planet en dan heb ik 't niet eens over de typefouten ('McCloughlan' :lol: :lol: ).

McLaren is nog helemaal niet beschuldigd van spionage. De FIA vindt vooralsnog niets en heeft alleen nog een verdenking. McLaren moet voor de FIA verschijnen om tekst en uitleg te geven over de verdenking en kan dus ook net zo goed worden vrijgesproken. Vertalen is ook een kunst... :roll:

Hier de feitelijke tekst:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/60729

Dat de rapen gaar zijn, ben ik overigens geheel met romo eens. :D

Deze dagvaarding volgt overigens wel heel snel op de vertrouwelijke verklaring (in ruil voor het afzien van juridische stappen in Italië) die Coughlan gisteren aan Ferrari heeft gegeven - en die Ferrari prompt aan de FIA heeft overhandigd.

Dat de FIA daar nu zo snel op reageert, kun je op twee manieren uitleggen: of er is heel veel bewijs of juist heel weinig. Voor de sport hoop ik op het laatste.

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Bericht door Jelmer850i » 13 jul 2007, 10:25

Macboy schreef:Voor EUR 3.500.000,= zouden de meeste mensen hier wel wat wegkapen bij hun werkgever :)
Als je het verdubbeld is het genoeg, wat wil je hebben?
Oh kut ben eigen baas :lol:

Nee maar vanaf 7 miljoen wordt diefstal eigenlijk pas interesant.
Dan heb je genoeg centen om dit land te verlaten en je ergens anders te settelen.

Voor een ton wil je niet het risco lopen dat je een hele tijd in de bak zit....

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 16 jul 2007, 21:56

Coughlan deelde Ferrari-informatie met collega’s
Rol Nigel Stepney nog steeds onbekend


[14-07] Opnieuw een slechte dag voor McLaren-teambaas Ron Dennis. Zijn geschorste hoofdontwerper Mike Coughlan heeft namelijk verschillende collega’s bij McLaren in vertrouwen genomen en ze de geheime Ferrari-documentatie getoond.


Zware tijden voor Ron Dennis, nu blijkt dat niet alleen Coughlan de geheime Ferrari-documentatie heeft gezien.Althans, dat beweert de Italiaanse krant La Repubblica. De krant zegt die informatie te hebben uit de beëdigde verklaring die Coughlan afgelopen woensdag aflegde.

Ferrari mocht die beëdigde verklaring inzien onder de voorwaarde dat ze die niet zouden overleggen aan de Italiaanse autoriteiten, die een onderzoek hebben ingesteld naar de gang van zaken. Naast Ferrari zou alleen de FIA de verklaring hebben ingezien.

Volgens La Repubblica bevestigt Coughlan in die verklaring dat hij inderdaad Ferrari’s technische tekeningen en interne documentatie in zijn bezit had.

De ontwerper zou ook gezegd hebben dat hij die informatie aan verschillende collega’s bij McLaren heeft laten zien. En niet alleen aan managing director Jonathan Neale, zoals eerder al naar buiten kwam. Het is echter nog niet bekend wie er nou precies op de hoogte waren van Coughlan en zijn Ferrari-informatie.

Volgens de krant verklaarde Coughlan dat alle McLaren-werknemers op dezelfde manier reageerden, door afstand te nemen van de documentatie en hem het advies gaven om de informatie te vernietigen.

Grote vraag is echter nog steeds hoe Coughlan aan die informatie kwam. Niet van Nigel Stepney, zo verklaart de krant. Maar van een koeriersdienst, aldus Coughlan.

Wordt vervolgd…

Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16599
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Bericht door Bram » 16 jul 2007, 21:59

McLaren-ontwerper Mike Coughlan heeft de gestolen Ferrari-documenten aan zijn collega's laten zien. Dit heeft de Brit verklaard tegenover de rechtbank in Londen. Zo bericht The Daily Mail. Eerder liet het McLaren-team weten dat er geen vertrouwelijke informatie van Ferrari in handen is gekomen van andere McLaren-medewerkers.

Coughlan zou volgens de Britse krant het volgende tegenover de rechter hebben verklaard: "Het is waar. Ik heb alle ontwerpen in mijn bezit gehad. Hiervoor neem ik alle verantwoordelijkheid. Ik heb de tekeningen meegenomen naar McLaren. Ik heb ze niet alleen aan McLaren-manager Jonathan Neale laten zien, maar ook aan anderen. Iedereen zei tegen me dat ik de tekeningen moest wegdoen."

Coughlan legde de verklaring af als onderdeel van een regeling, die hij vorige week trof met Ferrari. Hij beloofde precies te vertellen hoe hij aan de documenten is gekomen en wat hij ermee heeft gedaan, en in ruil daarvoor zal Ferrari deze informatie niet gebruiken bij een rechtszaak in Italië. De internationale autosportbond FIA doet eveneens onderzoek naar de spionagezaak. Zij heeft inmiddels dertig vragen voorbereid die zij aan McLaren zal stellen tijdens een buitengewone vergadering van de World Motor Sport Council, op donderdag 26 juli. Een FIA-woordvoerder sluit niet uit dat een eventuele straf voor McLaren gevolgen heeft voor de coureurs.

Gebruikersavatar
Pescatore
Berichten: 1336
Lid geworden op: 28 jan 2007, 16:39
Locatie: 053

Bericht door Pescatore » 17 jul 2007, 08:32

Een van de spannendste draadjes dit, in de huidige komkommertijd :roll: :)

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Bericht door Macboy » 23 jul 2007, 11:06


Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 23 jul 2007, 11:21

Dennis verwacht goede afloop zaak-Coughlan
'Draaien, lekken en beschuldigen niet mijn stijl'


[22-07] Ron Dennis is nog altijd van mening dat McLaren niets fout heeft gedaan in de spionagezaak waarbij Mike Coughlan is betrokken. En hij verwacht dat de FIA dit donderdag bevestigt.


Journalisten omringen Dennis na Lewis Hamiltons crash.De McLaren-teambaas vond het verder teleurstellend dat passages van Coughlans beëdigde verklaring zijn uitgelekt in de Italiaanse media, wat een breuk is van het Britse wettelijke protocol. Dit vertelde hij in gesprek met onze Engelse medewerker Adam Cooper.

,,Ten eerste, er zijn maar weinig mensen die echt weten wat er speelt of ze begrijpen de regels van het Londense High Court (Hooggerechtshof, red.) niet. De drie ontvangers van Coughlans verklaring is zeer duidelijk te kennen gegeven dat het hier om vertrouwelijke informatie gaat en dat zij zich niet aan de wet zouden houden als deze zou uitlekken.”

,,Tot op de dag van vandaag heb ik de naam van Mike Coughlan als onze geschorste werknemer niet in de mond genomen. Soms zijn er procedures waar je je aan moet houden en dat geniet mijn voorkeur.”

,,Als anderen daar een andere mening op nahouden en dat ervoor zorgt dat het proces evenals McLarens reputatie schade wordt toegebracht omdat iedereen draait, lekt en beschuldigt, prima. Maar dat is niet mijn stijl.”

Dennis bevestigde dat McLaren vrijdag haar eigen dossier met bewijsmateriaal heeft ingeleverd bij de FIA. ,,In onze organisatie zijn slechts vier mensen betrokken geweest bij het het samenstellen van het document dat wij vrijdag aan de autosportbond hebben overhandigd.”

,,Het is enkel belangrijk om te herinneren wat de beëdigde verklaring is – het is de gezworen verklaring van een individu in deze zaak, dus je zou verwachten dat dit de waarheid is zoals hij het ziet. Maar wij hebben geen invloed in het proces gehad. De eerste stap die wij hebben gezet was het voorleggen van ons dossier aan de FIA.”

,,Waarom is het trouwens verkeerd als ik zeg dat ik uitkijk naar de hoorzitting donderdag? Het is niet zo dat ik sta te springen, maar ik wil deze zaak zo spoedig mogelijk achter ons laten. Ik ben ervan overtuigd dat de informatie die we aan de FIA hebben gegeven een reële weergave is van alles wat met de zaak te maken heeft.”

Een uitspraak zou mogelijk al donderdagmiddag kunnen volgen.

Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16599
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Bericht door Bram » 27 jul 2007, 10:55

McLaren krijgt geen straf in spionagezaak
26 juli 2007


McLaren-Mercedes heeft geen straf gekregen van de World Motor Sport Council in de spionagezaak omtrent het in bezit hebben van Ferrari-documenten. Het team is wel schuldig bevonden aan het illegaal bezitten van Ferrari-documenten, maar de WMSC acht niet bewezen dat McLaren ook gebruik heeft gemaakt van deze informatie.

De WMSC liet weten: "De WMSC heeft vastgesteld dat Vodafone McLaren Mercedes in het bezit was van vertrouwelijke Ferrari-informatie en het team is daarmee in strijd met artikel 151c van het internationaal sportreglement. Er is echter onvoldoende bewijs dat deze informatie gebruikt is om het FIA Formule 1 Wereldkampioenschap te beïnvloeden. Hierom zijn er geen straffen uitgedeeld."

Mocht in de toekomst alsnog blijken dat McLaren misbruik heeft gemaakt van de informatie, dan zal het team opnieuw worden uitgenodigd voor een hoorzitting en zal het team niet alleen uitgesloten worden voor het seizoen 2007, maar mogelijk ook voor 2008. In dat geval zullen Nigel Stepney en Mike Coughlan ook worden uitgenodigd om te verklaren waarom ze niet voor een lange periode uit de autosport moeten worden verbannen.

Het hele balletje kwam aan het rollen doordat Trudy Coughlan de Ferrari-documenten kopieerde in een kopieerzaak even buiten Londen. Hierna kwam het Italiaanse team erachter dat het lek veroorzaakt was door Nigel Stepney. McLaren heeft altijd beweerd dat Coughlan alleen handelde, buiten medeweten van het team.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot], BMWDennis, De fiscalist, EvdP, GRzep, Kadett, Luco, smiley, tomgtr en 18 gasten