BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen

Tijd voor wat anders? Hier kun je je auto aanbieden!
Gesloten
Str8Six
Berichten: 1033
Lid geworden op: 20 okt 2015, 12:37
Auto: eBike
Locatie: Amsterdam

BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen

Bericht door Str8Six » 17 mei 2016, 15:35

Beste autoliefhebbers,

hierbij wil ik mijn oude auto te koop aanbieden. In 2007 hebben we deze auto voor mijn moeder aangeschaft, en in 2012 is deze overgezet op mijn naam. Ik heb er 3.5 jaar in gereden, en ben er afgelopen najaar nog mee naar Denemarken geweest voor studie.

Door de jaren heen zijn er diverse typische e46 kwaaltjes vervangen, waaronder draagarmen, oliefilterhuis en ABS-sensoren. Een paar kwaaltjes zijn we (te)lang mee doorgereden, waardoor ik nu noodzaak zie de auto te verkopen aan een handige harry met meer ruimte dan wij. Ook heb ik de auto in de stad Groningen eigenlijk totaal niet nodig.

-Sinds afgelopen zomer zit er een ratel/tik in het blok die erger lijkt te worden bij koud weer. Ratelt niet bij lage toeren, vanaf 2500 ongeveer. De oorzaak weet ik niet, kan de ketting zijn, tikkende kleppen of een lager.

- De deur rechtsachter heb ik vorig jaar bij uitparkeren schade mee gereden. De deur heb ik toen zelf vervangen door een tweedehands van Dparts. Het slot van deze deur bleek echter na dichtgooien niet te werken. Deze deur zit dus dicht en wil momenteel niet open zonder het slot te vervangen/demonteren.

- De derde versnelling schiet eruit bij gas los. Dit is de synschomesh van die versnelling. Bij optrekken geen last van, alleen bij afremmen op de motor. Dit is al ongeveer 1,5 jaar zo, en neemt niet toe.

De APK verloopt op 7 Juni 2016. Ik kan verder de problemen niet heel goed inschatten. Het zou kunnen zijn dat als je het slot fixt, je gewoon doorrijdt tot de volgende APK.
Ik wil het risico hier in de stad echter niet nemen om stil te komen te staan, zonder de ruimte om het te kunnen maken.

Geïnteresseerden mogen natuurlijk altijd langskomen om de auto te bekijken.
De auto heeft nu bijna 140.000km gelopen. Onderhoudshistorie zit er bij.

Opties:
- Cruise control
- Regensensor
- 6CD-Wisselaar
- Metallic lak Oriëntblauw
- Climate Control
- Houten interieur lijsten
- Elektrische ramen voor
- Styling 46 velgen inclusief All-Season banden

Zelf toegevoegd:
- Black smoke knipperlichten voorzijde(originele witte meegeleverd)
- Casette-to-Aux kabel, waardoor muziek afspelen vanaf mobiel/ipod mogelijk is.

De km-stand is NAP-logisch, en is al sinds 2007 in ons bezit. In deze tijd zijn, buiten het normale onderhoud om, o.a. vervangen:
- Remschijven
- Remblokken
- Draagarmen
- Stabilisatiestangetjes
- Oliefilterhuispakking
- ABS-sensor
- Aandrijfas linksachter
- Wiellager linksachter
- Multiriem


Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Gebruikersavatar
Jan-Willem
Berichten: 1680
Lid geworden op: 02 jan 2010, 12:26
Locatie: Hengelo

Re: BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen

Bericht door Jan-Willem » 18 mei 2016, 00:45

Ratel in de motor en een kapotte bak.

Wel vreemd voor een auto met nog geen 140k en onderhouds historie :shock:

Str8Six
Berichten: 1033
Lid geworden op: 20 okt 2015, 12:37
Auto: eBike
Locatie: Amsterdam

Re: BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen

Bericht door Str8Six » 18 mei 2016, 08:42

hebben wij ons na een paar jaar ook over verbaasd. Auto uitgelezen bij specialist, maar KM-stand klopte volgens hem. Maargoed van stilstaan is een auto ook nooit beter geworden.

Iets minder haast met verkopen trouwens, besloten om iig de APK nog even af te wachten(dus slot wordt gefixt)

Str8Six
Berichten: 1033
Lid geworden op: 20 okt 2015, 12:37
Auto: eBike
Locatie: Amsterdam

Re: BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen

Bericht door Str8Six » 25 mei 2016, 13:29

De accu/startmotor of dynamo heeft het begeven, start in ieder geval niet. APK verloopt begin Juni.
We willen graag van de auto af, hoef er niet de hoofdprijs voor.
Komen kijken/bieden staat jullie vrij :beer:

D.G.
Berichten: 52
Lid geworden op: 27 feb 2011, 14:33

Re: BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen

Bericht door D.G. » 25 mei 2016, 21:13

Nou, pb'tje dan.

Str8Six
Berichten: 1033
Lid geworden op: 20 okt 2015, 12:37
Auto: eBike
Locatie: Amsterdam

Re: BMW E46 318i 1998 Opknap/Onderdelen[VERKOCHT]

Bericht door Str8Six » 30 mei 2016, 09:11

Auto is inmiddels verkocht.

Gesloten

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: RobinM en 7 gasten