http://www.driving-fun.com/forum/viewto ... ilit=petit
De winterdepressie had begin maart toegeslagen en hoeveel meer reden heb je nodig om jezelf te verwennen ?
Zo gezegd zo gedaan. El cheapo hotelleke geboekt in Corbion, vrijdagmiddag vrijgenomen en na de lunch vertrokken. Dit keer met de EVO. Want:
a) daar was ik nog niet mee weggeweest
b) met de vrieskou op bevroren slingerweggetjes is 4WD wel handig
c) benzine kost nu toch geen drol, en al helemaal niet in Luxemburg
Maar zo'n EVO is natuurlijk helemaal niets om een paar honderd km mee te rijden. Hoogtoerig door de korte 5-bak, en veel, heel veel lawaai. Dus Mark had zich voorbereid en ging op stap met bluetooth oordopjes en een verzameling muziek op z'n smartphone. En dan wordt het opeens allemaal heel dragelijk, en apart, maar daarover later meer.
Voor aankomst in het hotel was het al feest. Rond een uur of 18.00 was ik al door de Ardennen aan het crossen en kwam ik allerlei "rally auto's" tegen. Een ford escort met rolkooi, een Triumph, etc. Blijkbaar was de lokale bevolking bezig met een rally / puzzelrit. En die weten natuurlijk de leuke weggetjes dus ik volgen

Alleen ik deed niet mee met de rally en kan een "file" voor de stempelpost voorbij rijden. Dat vond een 911 2.7 RS (weet niet of ie origineel was) die vooraan stond niet leuk dus hij vol gas weg om die gekke EVO zoek te rijden achter hem. Nou nee

Een gevaarlijk slingerweggetje, heuveltje af, hoge snelheid en het ging bijna fout met de 911. Ik dacht nog op zo'n 40m afstand "dat haal je niet" en idd dat haalde die niet. Althans niet op een normale manier. Ofwel de bestuurder is geniaal of hij was superlucky maar net voor de bocht ging de 911 voor m'n snuffert dwars, verloor daardoor nog wat benodigde snelheid en kwam ie (net) de bocht door. Prachtig om vol aanremmend in de EVO te aanschouwen....
Vevolgens ingecheckt en vroeg naar bed gaan om de volgende ochtend in een bevroren Luxemburg echt te gaan rijden. Te beginnen in Bouillon, vlak bij Corbion / het hotel.


En wat een prachtige dag is het geworden. Bluetooth oordopjes in, euro 98 in de auto (voor 1.095 euro de liter) en de wereld aan je voeten. Wat wil je nog meer ? Het was koud (ijskrabben !) maar vrij droog. Verder erg rustig op de weg, dus alle ruimte. En jongens wat gaat het dan af met zo'n EVO. Door het ontbreken van het brute geluid (oordopjes) wordt het bijna een playstation spel. Vol een bocht aanremmen, terug naar 2, toerenbegrenser, naar 3, toerenbegrenser, naar 4, 80+ per 30 minuten op de klok en vervolgens weer vol aanremmen. De hele dag lang. Althans om de circa 250km moest er even bijgetankt worden want dan gaf de EVO aan dat ie weer dorst had. Te bizar voor woorden.
Dus...
Goede vrijdag (gisteren) maar in de herhaling. Zonder overnachting dit keer. 's ochtends weg, 's avonds laat terug. Dat was, eh anders, Nu was het de hele dag miezerig. En glad, spekglad. Ik had op een rechte weg wielspin in 1e versnelling, in 2e versnelling, en in 3e versnelling. 4WD of niet het ging gewoon spinnen als de turbo erin kwam bij 3500-4000 rpm. Snelheden lagen derhalve wat lager en het was rijden op eieren. Wel spannend. Insturen met onderstuur en wegpompen met gas om licht oversturend de bocht uit te komen. Meer spelen en driften en een stuk minder knallen dus. Zelfs vroeg opschakelen (short shiften) om te veel power/wielspin te voorkomen. Ook toch soms wel m'n momentjes van bezinning gehad wanneer je in een lange doordraaier met 120 in 4 (rustig) op het gas gaat staan en de achterkant begint onder het geweld van de inkomende turbo gewoon te glijden


Al met al een BESTE vrijdag die GOEDE vrijdag in 2016...Een fijn pasen allemaal.
Mark.