Nou, voor de geinteresseerden onder jullie...hij is weer gefixed.
Het bleek inderdaad de koelvloeistoftemperatuursensor te zijn achterop het blok.
Zo'n ding heeft 4 pinouts. 2 Gaan er naar de ECU en 2 gaan er naar de meter in het dashboard. Toen ik de sensor loshaalde zat het complete 'bakje' van de plug vol met koelvloeistof. De o-ring is gewoon oud en heeft gelekt, waardoor vanwege de waterdruk de stekker is ondergelopen. Dat is ook duidelijk te zien op de foto.
Een snelle test met de multimeter op de pinouts kwam uit op:
Oude sensor: 2,60 kOhm & 3,78 kOhm
Nieuwe sensor: 2,60 kOhm & 1,70 kOhm
Dat was dus alvast een goed teken. Even klooien met het erin zetten, want er is vrijwel geen ruimte, maar uiteindelijk toch gelukt zonder vloeistof te verliezen.
Nu weer netjes naar de 90 graden zoals het hoort!
Alles klopte dus volgens mijn beredenering. Vcds gaf de juiste motortemp aan en er was geen foutcode, want dat loopt natuurlijk via de ECU (wat dus de 2,60 kOhm kant lijkt te zijn, die nog werkte). De kant naar het dash was dus gaar en die staat los van alles.