Intermeccanica, de enige autofabrikant van Canada

Een eigen hoekje voor alle klassiekers!
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Intermeccanica, de enige autofabrikant van Canada

Bericht door Dennis Cavallino » 29 feb 2008, 12:11

Mijn verslag over de enige autofabrikant van Canada:

http://www.youngtimerassociation.net/in ... rmeccanica" onclick="window.open(this.href);return false;
Laatst gewijzigd door Dennis Cavallino op 10 sep 2009, 12:21, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Bericht door GTRene » 29 feb 2008, 12:28

niet alles gelezen maar dacht altijd dat het Italiaans was vanwege de grote italiaanse stempel....

affijn hier een overzicht, en ow in NL staat er ook 1 te koop 8)

http://www.cartype.com/page.cfm?id=711&alph=all&dec=ALL

[img:542:381]http://www.intermeccanica.org/vehicles/ ... wlfsdw.jpg[/img]

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 29 feb 2008, 13:28

Je moet het toch maar even lezen. :)

Gebruikersavatar
Wim te Riet
Berichten: 1628
Lid geworden op: 21 feb 2007, 22:04
Auto: Saab 9-3
Locatie: Winterswijk

Bericht door Wim te Riet » 29 feb 2008, 21:47

Bij The Gallery staat nog steeds een Indra. Zou ik in gaan rijden voor een verslag in Klassiek & Techniek, maar om de een of andere reden wilden/konden ze er niet aan mee werken in Brummen :(

Tegenwoordig maakt Intermeccanica toch 365-achtige auto's in Zuid Amerika?

Zo, nu ga ik je verslag lezen ;)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 29 feb 2008, 22:02

Klok, klepel, etc.

Kunnen jullie niet beter allemaal eerst lezen en dan posten? :)

De Indra heb ik gisteren bekeken in Brummen. Erg gave Italian Muscle voor dat geld (<40k). Mijn post op gummen daarover was aanleiding om dit verhaal uit de vakantie af te ronden. Stond nog half op mijn pc klaar. Soms heb je net dat beetje inspiratie nodig. En dan is Brummen opeens 'nuttig' om te bezoeken.

Gebruikersavatar
Wim te Riet
Berichten: 1628
Lid geworden op: 21 feb 2007, 22:04
Auto: Saab 9-3
Locatie: Winterswijk

Bericht door Wim te Riet » 29 feb 2008, 22:24

Leuk stuk, maar dit klopt volgens mij toch niet helemaal, of is wel goed bedoeld, maar niet helemaal goed opgeschreven:
De smaak wordt nog wranger als Opel kort daarop met een door Baur gebouwde kopie van de Indra op de markt komt die wordt verkocht door, en onder de naam van Intermeccanica distributeur Erich Bitter, de Bitter CD.
Opel kwam met een prototype (getekend door Pietro Frua geloof ik). Erich Bitter kwam naar aanleiding van 't model in gesprek met Opel en vanuit dat prototype werd de Bitter CD geboren, ook op basis van Opel Diplomat techniek.
Mijn oom (en naamgenoot) zorgde voor de import naar Nederland 8)
Een vriend van mij heeft nog een CD die hij in de (hopelijk nabije) toekomst ook gaat restaureren. Dat de auto dan perfect wordt staat als een paal boven water. Zoek op m'n site maar naar de XK120, XK140, de Espada enzovoort... Uiteraard zal het verslag zodra begonnen wordt met de restauratie ook te volgen zijn op klassiekerrally.nl

Gebruikersavatar
Dinkel
Berichten: 869
Lid geworden op: 15 dec 2006, 23:18
Locatie: Leusden

Bericht door Dinkel » 01 mar 2008, 20:24

Gaaf verslag, dikke duim ;)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Intermeccanica, de enige autofabrikant van Canada

Bericht door Dennis Cavallino » 10 jan 2012, 16:22

Een Intermeccanica Italia Spyder projectje voor weinig, of gewoon rat look laten (neh, zonde):

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... &viewitem=

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Intermeccanica, de enige autofabrikant van Canada

Bericht door GTRene » 10 jan 2012, 19:25

ik pas :mrgreen:

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Intermeccanica, de enige autofabrikant van Canada

Bericht door Dennis Cavallino » 14 jun 2012, 11:08

Op 't Concours van Paleis 't Loo staat een Intermeccanica Italia.
"Unieke collectie Ferrari’s op Nederlands mooiste klassiekerbijeenkomst
Concours d‘élégance 2012 Paleis Het Loo in Apeldoorn

Met nog minder dan een maand te gaan, kan het Concours d’élégance Paleis Het Loo in Apeldoorn meer van zijn unieke samenstelling prijsgeven. Onlangs werd al gemeld dat Mercedes-Benz de geschiedenis van 60 jaar Mercedes-Benz SL zal tonen, inmiddels is duidelijk dat er bijna twintig(!) bijzondere Ferrari’s naar Apeldoorn komen. De collectie is nooit eerder in Nederland te zien zijn gweest en geeft een prachtig beeld van het merk van 1947 tot en met 1965. Onder de toppers onder meer de Tipo 196, de 500 Superfast en natuurlijke diverse uitvoeringen van de Ferrari 250 en de Ferrari 275.

Nieuw op het concours is het Koreaanse Kia. Op zich lijkt het merk een vreemde eend in de bijt op het Concours, Kia bouwt immers pas sinds 1973 auto’s, maar de Koreanen nemen design tegenwoordig zeer serieus. Om die reden trad in 2006 de Duitse topdesigner Peter Schreyer bij Kia in dienst en hij kreeg ‘carte blanche’ bij het ontwerpen van een geheel nieuw familiegezicht voor het merk. Tijdens het concours laat Kia een aantal van zijn design award-winnende modellen zien, alsook een aantal conceptcars. Het merk kijkt dus naar de toekomst in plaats van dat het terugblikt in de historie.

Prijswinnaar
Kia levert met Peter Schreyer ook een van de juryleden. Hij zal onder meer met Harm Lagaay (ex-Porsche) Fedde Talsma (Volvo), Pieter Hageman (selectiecommité van het concours van Pebble Beach) Tom Tjaarda (ontwerper Fiat 124 Spider en De Tomasso Pantera) en de Nederlandse autoexperts Ton Roks en Wim Oude Weernink 80 exclusieve topstukken beoordelen. Onder deze toppers bevinden zich een Delahaye 135M Cabriolet Guillore, een zeer zeldzame Intermeccanica Italia en de Siata CS 208 Balbo die de eerste prijs won op het prestigieuze concours van Villa d’Este.

Daf
Jan-Peter Nijmeijers, organisator van het concours, is uitermate tevreden over de collectie die dit jaar te zien zal zijn. Nijmeijers: “Door het evenement van september naar juni te verplaatsen hebben we toegang gekregen tot een aantal zeer bijzondere auto’s. De verzameling Ferrari’s is werkelijk uniek en nooit eerder bij elkaar gebracht. De auto’s geven een prachtig beeld van het merk. Zo zijn er diverse uitvoeringen van de 250 Stradale en van de 275. Het belooft heel bijzonder te worden. Ook bijzonder, maar dan uit eigen land, zijn de unieke prototypes die uit het Daf-museum komen. Verder besteden we aandacht aan ongerestaureerde auto’s als de recent gevonden FIAT Tipo 5 uit 1913, een Lancia Lambda uit 1927 en een Regal ‘Underslung’ uit 1912. We spelen hiermee in op een trend in verzamelaarskringen om vooral ongerestaureerde, rijdende auto’s te willen hebben. Ik durf dan ook te stellen dat het concours beter is dan ooit. Dat mag ook wel als je je tiende verj aardag viert, dan moet het feest extra bijzonder zijn.”

Timekeeper
De eigenaar van de mooiste auto van het concours zal worden beloond door Chopard. Het exclusieve horlogemerk dat al sinds jaren betrokken is bij diverse oldtimer events en tevens official timekeeper is van zowel de Mille Miglia als de Grand Prix Historique de Monaco, stelt een sportieve chronograaf ter beschikking. De klassenwinnaars krijgen stalen manchetknopen in de vorm van een versnellingspook van Chopard.
Het is overigens niet alleen maar exclusief en zeer kostbaar wat de klok slaat op de velden van het paleis. Classic Trader komt met een verkoopplein waar bedrijven en particulieren hun klassieke auto te koop kunnen aanbieden. Inmiddels zijn zo’n 50 klassieke auto’s aangemeld, die dus tijdens het evenement kunnen worden gekocht.

Vitesse Bleu
Liefhebbers van Duitse klassiekers komen aan hun trekken met onder meer de Porsche 356 en de Mercedes Benz SL. Aanhangers van Franse schoonheden zullen worden getrakteerd op een prachtige verzameling sportieve Franse auto’s, ondergebracht in de klasse Vitesse Bleu. Daarin zullen onder meer een Alpine, een Talbot Lago en een Facel Vega te zien zijn. Uit Engeland zijn er Morgans, Jaguars en Austins Healey, waaronder een paar fabrieksrallyauto’s. De display van het merk krijgt als thema ‘60 Jaar Austin Healey 100’. Interessant wordt de collectie van Ferrari-dealer Munsterhuis. Het bedrijf komt met een SA Aperta, waarvan er slechts 80 zijn geproduceerd en ook de befaamde Ferrari F40 komt mee.

Gratis parkeren
Voor de autoliefhebber die naar het concours wil afreizen, maar weerstand verwacht van zijn wederhelft, is het goed om te weten dat rond het concours van alles te beleven zal zijn: modeshows, diverse leuke shops met onder meer kunst, kleding en schoenen, levende muziek en natuurlijk smakelijke catering. Nieuw is dat dit jaar de bezoekers van het concours op vertoon van hun entreebewijs gratis het Paleis Het Loo mogen bezoeken. Het concours en de velden rond het paleis zijn op 23 en 24 juni toegankelijk van ’s ochtend 10.00 uur tot ‘s middags 18.00 uur. De entreeprijs bedraagt € 20,-- per persoon per dag. Een weekendkaart kost 35 euro. Wie met zijn klassieke auto komt, kan bij afname van twee entreebewijzen gratis parkeren op de velden rond het paleis. Meer informatie over het Concours d’élégance 2012 is te vinden op www.concourselegance.com.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast