Ik was al tijden gek van de Evo X maar de flipperbak sprak me helemaal niet aan (erg goed, maar persoonlijk saai). Tevens voelt de X een stuk logger dan de vorige Evo's. Na een tijdlang zoeken echter toch in Italie een 2008 X RS gevonden en deze geimporteerd. Veel hulp gehad aan het import topic hier op DF en zodoende de Evo eind januari naar Nederland gereden.
Begin maart is de auto op kenteken gezet wat nog een leuke discussie bij de rdw opleverde. Veel rally evo's (allemaal X RS'en) zijn de rdw gepasseerd echter heeft de rs bijna geen opties en is natuurlijk een kale versie. Via wat kennissen in de rallysport de auto als een "RS" door de douane gekregen wat nog een leuk voordeeltje opleverde t.o.v. een GSR of MR. Terecht ook gezien de auto geen enkele luxe heeft behalve elektrische ramen.
De Evo was volledig origineel, enige aanpassingen nu gedaan namelijk:
- Stalen remleidingen, hawk Hp+ Remblokken
- Team Dynamics pro race 1.3 velgen matzwart
- Kuurtje bij Van Hoof, andere wastgate actuator, decat en ecu remap. +- 370pk/470nm
Ben de auto nog aan het leren kennen maar wat een verschil t.o.v de WRX. Het gebrek aan ABS en elektronisch achterdiff zorgt echter wel voor een enorm speels karakter t.o.v. de versies die in Nederland geleverd zijn. Het blijft echter wel 1535kg wat in beweging komt en dat merk je goed.
Kuurtje doet de auto ook goed. Heb tijdens de DF trackday op de ring voor het eerst met de auto gereden toen ie nog origineel was. Zeker het doorschakelen naar 5 leek toen wel een soort overdrive. Alle power is dan een tijd weg. Nu na de remap is dit gat er niet meer en loopt de auto een stuk beter door.