arjanvanessen schreef:rij zelf met zoon US ding , heb op ebay een setje spruitstukken en kats van een EU gescoort en eronder geschroeft , doen die amerikanen ook veel , alleen beginnen die direct in de kabelboom te knippen om de draden van de lambda sondes langer te maken , dit is NIET nodig !!! , als je het netjes uitpluist zijn ze lang genoeg
of er software matig verschil in zit weet ik niet , maar EU soft ware moet niet zoon probleem zijn toch ?
1 ding weet ik wel hij is mij snel zat en 333 / 343 pk hele vent die die 10 pk mist
lijkt mij belangerijker hoe de staat is en hoe ingereden , als je een EU model laat inrijden door een ouwe tang mis je ook gauw 10 pk
Arjan
arjan, heb je misschien een draadje over de opbouw van jouw ///M? ik heb destijds foto's van je auto gezien op BMW portal. ik zou graag foto's van je ///M zien!
het lijkt erop dat de prijzen aardig "zakken". toch blijven de écht nette ///M's met redelijke km-standen, boekjes/facturen, nl geleverd toch nog stevig geprijsd. er staan meerdere 2001 modellen voor 25k of zelfs hoger. heb deze zomer ook een 2001 M3 cabrio gekocht voor een bedrag waar ik waarschijnlijk ook een 2003 model voor zou kunnen gekocht hebben maar dingen als de staat van de lak, interieur, onderhoud, boekjes, aantal eigenaren hebben toch ook aanzienlijke waarde die ook prijsbepalend zijn [vind ik dan, vooral bij onderhouds gevoelige autos als deze].
die phoenix gele ziet er indd. netjes uit, wat ikzelf ook waarde vind hebben is dat mr. deze auto al zeer lange tijd in bezit heeft. en indd. 240.000-70.000=170k op de motor en dat is best redelijk voor het bouwjaar. stond die carbonzwarte SMG niet bij maxi cars eerder deze week, [daar was onlangs ook een carbon zwarte ///M3 gestolen]? ben het ook met Knot eens dat ///M blokken het zwaarder hebben dan de "normale" blokken en juist dan vind ik het aantal eigenaren verhaal zeer belangrijk.