lekker hoor en werkt altijd fijner, een schone auto.
Volgende mijlpaal zal het starten van het blok zijn, is die inmiddels af.
Jazeker hebben anderen zoals ik wat aan dit soort draadjes, foto's die helpen om een beeld te krijgen en niet te bang te zijn.
Leren hoe anderen het oplossen en zo heb ik geleerd dat in een m50b20 non vanos blok dubbele klepveren zit.
Laat ik nou zo'n blok hebben gekocht voor de E34 carterpan.
Ook is het geruststellend om te lezen dat bij deze km stand je nog hoon sporen hebt in de cilinderwanden, dat gaf hoop voor de mijne minder gelopen heeft. Om vervolgens een paar pagina's later te lezen dat het toch een nieuw onderblok is en het toch spannend wordt voor mij
Tevreden over de passing van Schmiedman? Zit zelf naar een goedkopere chinese set te kijken omdat er bij een E30 al toch wat buig en zetwerk aan te pas komt als ik het goed heb begrepen.
Waar ik ook nog niet achter ben gekomen is hoe je de het 'element' waar de trillingsdemper op zit vd krukas
hoe je die er af krijgt om de distributie deksel te kunnen verwijderen.
Hier heb jij em er iig van af:
