Jussi schreef: 15 sep 2020, 09:26
Volledig nieuw in dit topic hier. Hoe kan ik me er best in verdiepen wat ik nodig heb: aantal panelen en randmateriaal, gewenste opbrengst, ligging, plaatsing,...?
Dank alvast voor de moeite om deze leek op gang te helpen.
In Nederland hebben we een salderingsregeling, waarbij je je verbruik en wat je aan stroom opwekt tegen elkaar mag wegstrepen (salderen). Voor alles wat je meer opwekt dan je verbruikt, krijg je +/- 7ct/kwh.
Voor Nederlanders is het daarom het verstandigst om niet meer op te wekken dan je verbruikt, die investering verdien je (bijna) niet terug.
Simpel sommetje voor NL: stroom kost +/- 21ct/kwh en dan verdien je de installatie rond de 7 jaar terug. Krijg je maar 7cent, dan is de terugverdientijd 3 x zo lang, dus 21 jaar.
Ik heb geen enkel inzicht in hoe e.e.a. in België is geregeld, wat stroom kost per kwh, welke subsidies er zijn, of je de betaalde BTW terugkrijgt zoals in NL, hoeveel je krijgt per terug geleverde kwh etc.
Om een verstandige investering te doen, is het hebben van die informatie wel een vereiste.