Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Technische problemen? Of gewoon een algemene technische vraag? Dan ben je hier aan het juiste adres.
Plaats reactie
Walter
Berichten: 2316
Lid geworden op: 15 dec 2008, 09:03

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door Walter » 04 mei 2015, 20:20

.
Laatst gewijzigd door Walter op 26 jan 2017, 09:22, 1 keer totaal gewijzigd.

Online
Eric Z
Berichten: 4126
Lid geworden op: 28 jan 2009, 23:47
Auto: BMW E46 330i, E46 323Ci

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door Eric Z » 04 mei 2015, 22:10

Is dus alleen in de VS? Films,software en muziek zijn ook nog steeds illegaal te downloaden, binnenkort dus ook je werkplaatshandboeken? Navigatie software is ook zelf te branden, het word misschien moeilijker maar kan nog steeds.

Voor de nintendo ds e.d. heb je zogenaamde "homebrew" software. Geschreven door mensen om niet officielle applicaties te draaien op zo'n apparaat. Dat kunnen ze hier mogelijk ook de nek mee om draaien. Dat je dus geen custom software kan draaien. Netflix op je idrive systeem bij wijze van of een potje dammen op de schermen van je Tesla.

Wat interresanter om te weten is, gaan ze bijvoorbeeld een JD of Mosselman in de weg zitten.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 04 mei 2015, 22:23

wellicht dat je er met verklaringen van afstand (bv na tuning software oid) oid netjes onderuit kan komen tegen die tijd.

of gewoon een oudje kopen met karakter :df:

Walter
Berichten: 2316
Lid geworden op: 15 dec 2008, 09:03

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door Walter » 05 mei 2015, 09:19

.
Laatst gewijzigd door Walter op 26 jan 2017, 09:22, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
witje
Berichten: 1432
Lid geworden op: 05 aug 2014, 12:53

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door witje » 05 mei 2015, 17:56

De achterkant van de auto wordt nogal smerig van de uitlaatgassen. Nu vond ik van de week een stuk kunststof dat van een Renault Clio was gevallen, bleek perfect passend als mini-diffuser om de gassen bij de bumper weg te houden...

Afbeelding

Afbeelding

Online
Gebruikersavatar
MParallel
Berichten: 8732
Lid geworden op: 23 mei 2009, 01:04
Auto: BMW

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door MParallel » 12 mei 2015, 13:54

Zondag de remblokken v.d. 328i vervangen. Mwao was wel nodig ook. :lol:

Afbeelding

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 12 mei 2015, 19:25

:D mooi op tjd idd.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 13 mei 2015, 14:25

Zo, gisteren een nieuw stuurhuisolie potje/filter, gemonteerd en verse stuurhuisolie er op gedaan.
Die oude olie was nog wel ff prutsen om het meeste er uit te krijgen.

Was ook benieuwd hoe het filter in zo’n stuurhuisolie potje eruit zou zien, zat wel zo’n aparte schroef in
zodat het eruit kon, maar dan kon je het filter er nog niet uithalen omdat het vul-gat kleiner is.
Dus de zaag er maar in om te zien hoe het filter er uit zag, weinig bijzonders, tis niet zo’n papier filter
als bv voor de motorolie, het is een fijn gaas van nylon oid, zie foto’s.
WP_20150511_009.jpg
WP_20150511_009.jpg (801.92 KiB) 2453 keer bekeken
WP_20150511_008.jpg
WP_20150511_008.jpg (762.79 KiB) 2453 keer bekeken
WP_20150511_007.jpg
WP_20150511_007.jpg (763.93 KiB) 2453 keer bekeken
WP_20150511_005.jpg
WP_20150511_005.jpg (409.02 KiB) 2453 keer bekeken
WP_20150511_006.jpg
WP_20150511_006.jpg (440.64 KiB) 2453 keer bekeken

Daarna ook maar even doorgepakt met de motorolie, ik had immers alles al in huis.
Dit keer koos ik voor 5w50 van Eurol, maar eerst de oude zoveel mogelijk eruit zien te krijgen,
best lastig met de oliekoeler en leidingen, meeste is er nu wel uit, daarna ging er bijna 8 liter er op totaal.
Oliefilter natuurlijk ook vervangen, beide zaten er vanaf 112.100 km op en nu bij de huidige 119.009 km de boel vervangen.

Stonk toen al zo naar olie dat ik dacht, kan nu beter doorpakken en ook de speciale nwe bougies
er in en de nwe bobines er op zetten, 8 stuks of course.
Niet dat het nodig was allemaal, immers bv de oude bougies kunnen zo 100.000 km mee en zaten
er vanaf 84.000 km in en nu 119.009 km, dus slechts zo’n 35.000 km gedraaid, maar omdat ik nwe
bobines wilde, ook maar weer nwe bougies.

Zag van de week ook nog wat minder leuks...
Toen ik Zondag naar Hengelo wou checkte ik de dag er voor nog even olie en koelvloeistof e.d. en zag dat
de koelvloeistof vrij laag stond, dacht huh? heb ik een lekje ergens oid?
Toen bijgevuld zo’n 700 ml ongeveer en de volgende dag gewoon naar Hengelo gegaan en dacht, wel ff in de gaten houden.

voor dat ik naar Hengelo C&CT ging, de kar ff gewassen, blijft een leuke bak :df: >
WP_20150508_005.jpg
WP_20150508_005.jpg (358.16 KiB) 2453 keer bekeken

Gisteren weer gekeken en weer ongeveer zelfde niveau, dus weer bijna zo’n 700 ml lager en zag op de plastic bodem geleider wat koelvloeistof,
maar nergens oude sporen oid, wel wat nat, vulde weer wat bij en zag toen dat het licht begon te druppelen, zonder dat de motor
liep, dus slangen controleren en bij de pomp e.d., maar alles goed en de radiateur is nog vrij nieuw, dus dat kon bijna niet lek zijn.

hm...dus wel, zit er net zo’n 7.000 km in, is ergens lek helemaal bovenaan in een hoek, kan het niet precies zien en als je in de slang
knijpt hoor je ook wat lucht ergens uit komen, dus een spontaan gaatje in die vrij nwe radiateur, balen.
Toen die radiateur bouwer maar eens gemaild, mocht hem wel brengen dan repareert ie het wel even, maja zit in Zutphen lekker lastig
zonder extra auto of nabije familie die kan.

Maar kon het ook opsturen zei de radiateur man, denk dus dat ik dat ga doen, komen er ook nog net van die ‘feestdagen’ bij tussen (grr)
waar hij dicht zit en ook zaterdags e.d. , komt allemaal mooi uit (not) magoed,
morgen maar eens de koelvloeistof aflaten lopen en de radiateur eruit halen en heel goed inpakken en opsturen naar die man.
(ondertussen vandaag gedaan)

Misschien ooit maar eens een goede reserve halen, zag een tijd terug speciale in de USA voor weinig, dus ook extra groot/dik/diep
net zoiets als die op mijn Hartge en zagen er heel goed uit en voor een scherpe prijs,
zit je alleen met hoge verzendkosten en douane e.d. dus das weer minder, al met al net zo duur als zo’n radiateur dacht ik en dan moet
je nog hopen dat alles goed overkomt.

Trouwens, zit me nu te bedenken, als ik de radiateur eruit heb en nog wat zaken er uit schroef,
kan ik wel beter bij de hydraulische ketting spanner,
de nieuwe heb ik al thuis liggen wilde die voor de zekerheid toch al een keer vervangen,
niet dat de motor zoveel heeft gelopen, maar al wel wat jaren oud is, better safe then sorry.

Als ik de radiateur dan weer terug heb kan ik voorlopig weer een hele tijd verder, das ook wel een goed gevoel.

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door e30touring1990 » 13 mei 2015, 14:40

Lekker dagje aan het klussen geweest! Leuk om te zien dat je ook zo'n filterpotje openmaakt om te zien hoe het werkt;)

Ik heb het vorige week ook vervangen alleen hoor ik de stb pomp een beetje zingen alsof die droogloopt terwijl er genoeg olie inzit, toch nog maar even kijken of er lucht vast zit ergens.

Welke motorolie had je hiervoor in de V8 zitten? En voor die radiator is balen idd, wel netjes dat diegene aanbiedt om hem te repareren ondanks dat het niet om de hoek is.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 13 mei 2015, 16:16

e30touring1990 schreef:Lekker dagje aan het klussen geweest! Leuk om te zien dat je ook zo'n filterpotje openmaakt om te zien hoe het werkt;)

Ik heb het vorige week ook vervangen alleen hoor ik de stb pomp een beetje zingen alsof die droogloopt terwijl er genoeg olie inzit, toch nog maar even kijken of er lucht vast zit ergens.

Welke motorolie had je hiervoor in de V8 zitten? En voor die radiator is balen idd, wel netjes dat diegene aanbiedt om hem te repareren ondanks dat het niet om de hoek is.
Werd idd een klus dag, weer zere botten/rug e.d. maar wel een goed gevoel :tooth:

Heb verschillende soorten olie in de V8 gehad, destijds toen ik hem kocht, kwam de kar met 10w60 castrol ,
dus ook maar gebruikt, maar viel me op dat die dan redelijk olie verbruikt.
Toen 20w60 er in van Motul racing oid, dat spul beviel goed in een andere kar dus daar aardig wat van besteld,
maar viel me toen op dat de motor toen wat meer wrijving had vanwege de dikte, dus ook niet ideaal en dus op den duur maar over gegaan naar wat anders na wat zoekwerk.
Toen heb ik een hele tijd 5w40 emperol van een hoge kwaliteit van Kroon Oil gebruikt, die beviel heel goed, motor bleef mooier/gelijkmatiger op temp en olie verbruik minder enz.

Maar omdat ik graag iets meer over wilde houden vanwege de hoge temps van dit soort motoren (bv waterklep is 105) wilde ik graag 5w50, dus toen ik de 5w40 emperol reserve op had dat aangeschaft (5w50)

Toen wist ik nog niet dat Kroon oil ook 5w50 had zie ik nu net, hm, net een voorraad Eurol ingeslagen :D
magoed, das net zoiets.

Next time (als ik door de voorraad heen ben) misschien ook eens verdiepen in die nwe 5w50 van Kroon oil.

hier de 5w40 emperol met specs (ff scrollen)>

http://www.kroon-oil.com/nl/catalogus/m ... -5w-40/56/" onclick="window.open(this.href);return false;

hier de 5w50 emperol met specs (ff scrollen)>

http://www.kroon-oil.com/nl/catalogus/m ... -5w-50/67/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 13 mei 2015, 16:32

owja, die Emperol koos ik destijds voor omdat die ook een vrij hoog Sulfaatasgehalte, % 1,33 heeft.

de 5w50 heeft hetzelfde (emperol) en dat schijnt goed te zijn voor sommige motoren las ik ooit eens?

weet niet zeker meer, maar zie nu dat de Eurol 5w50 wat minder heeft Sulphated ash Wt% 1.16

niet zo'n groot verschil, verder wat belangrijk is de mm2/s bij 100 c hoe lager hoe dunner.

emperol 5w40 Viscositeit 100 °C, mm²/s 14,40
emperol 5w50 Viscositeit 100 °C, mm²/s 17,30
Eurol Super lite 5w50 Viscosity 100°C cSt 19.5

de oude castrol 10w60 had destijds ook iets van 17,3 bij 100c, de nwe edge heeft iets in de 22+ zag ik
en de motul 20w60 racing ook iets van 23 bij 100c maar dan merk je dat ook in snelheid iets qua wrijving, maar
je moet ook niet hebben dat het cijfer te laag is, helemaal als je wel eens aardig wat van de motor vraagt bij warme dagn bv.

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door e30touring1990 » 13 mei 2015, 17:30

Die 5w40 emperol ken ik inderdaad, heb ik ook altijd in de m52 gehad en beviel mij prima.
Zit de thermostaat van de Hartge op 105 graden? Dat is flink hoog itt bijvoorbeeld een S54 die op 80 graden zit.

Trouwens, volgens mij had Motul (of Mobil) ook een kwalitatief goede 5w50 die dichtbij de specs van TWS 10w60 komt

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 13 mei 2015, 19:38

e30touring1990 schreef:Die 5w40 emperol ken ik inderdaad, heb ik ook altijd in de m52 gehad en beviel mij prima.
Zit de thermostaat van de Hartge op 105 graden? Dat is flink hoog itt bijvoorbeeld een S54 die op 80 graden zit.

Trouwens, volgens mij had Motul (of Mobil) ook een kwalitatief goede 5w50 die dichtbij de specs van TWS 10w60 komt
de thermostaat van zo'n M62 basis heeft dat sowieso, bij 105 gaat die helemaal los dat is standaard, was destijds voor millieu iets.

Ik heb er trouwens later een andere in gezet van de 840ci die met 85 graden gewoon open gaat, vond dat andere systeem namelijk maar niets.

Motul had dat destijds niet, tegenwoordig wel dacht ik?

edit, ja schijnbaar wel nu, das ook een mooie, niet te dik when hot, ala de eurol en kroon 5w50, maar nog wel een hoger vlampunt.
ze vermelden zelfs een 150 graden motor en dikte olie, hm...ook interessant :D

https://www.motul.com/system/product_de ... 1323963250" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9415
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door Bert ///M3 » 13 mei 2015, 20:00

Zomaar van thermostaat wisselen is niet altijd verstandig. Veel DME's hebben een correctietabel voor motortemperatuur. Als hij niet helemaal opwarmt kan hij daardoor zijn onstekings en benzinewaarden aanpassen en kan je zelfs vermogen verliezen.

Ik heb zelf een thermostaat van BMW motorsport in de S54 zitten die op 55 graden opent in plaats van 80 graden. Maar bij mij loopt die motor haast eerder te warm als te koud. Is puur dat hij net even eerder open gaat. Voor gewoon op straat zou ik zelf denk ik gewoon aanhouden wat BMW er in schroeft, tenzij je problemen hebt met temperatuur.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 13 mei 2015, 21:47

Bert ///M3 schreef:Zomaar van thermostaat wisselen is niet altijd verstandig. Veel DME's hebben een correctietabel voor motortemperatuur. Als hij niet helemaal opwarmt kan hij daardoor zijn onstekings en benzinewaarden aanpassen en kan je zelfs vermogen verliezen.

Ik heb zelf een thermostaat van BMW motorsport in de S54 zitten die op 55 graden opent in plaats van 80 graden. Maar bij mij loopt die motor haast eerder te warm als te koud. Is puur dat hij net even eerder open gaat. Voor gewoon op straat zou ik zelf denk ik gewoon aanhouden wat BMW er in schroeft, tenzij je problemen hebt met temperatuur.
Ik heb gewoon van een dezelfde motor principe, en de warmte huishouding is sindsdien veel beter maar het principe voor de auto hetzelfde, alleen die EV thermostatische (naam vergeten) klep regeling is afgekoppeld.
In mijn geval dus een plus :D
Ik had al eerst een nieuwe gekocht dus met electra gedoe erbij, maar dat loste niet op wat ik graag wilde zien, dus het lag niet aan mijn oude thermostaat maar het was gewoon de werking.
Op het web zag en las ik al dezelfde ervaringen van anderen die het ook graag anders zouden zien, maar geen oplossing hadden.
Ik dacht toen, ik probeer gewoon wat types, je kon de klep er niet los uithalen, was 1 met het huis en dus wat lastig vinden.
Maar op een gegeven moment zag ik ergens andere waardes bij een bepaalde ook M62 familie, non electra (daar wilde ik van af) een dezelfde M62 basis motor bij een vroege 840ci trof ik die aan, dus ook besteld en gemonteerd en werkte vanaf het begin perfect :headbang:
Hij draait gewoon dezelfde temps, maar veel relaxter vloeiender, niet wat het beste is voor millieu maar voor de temp huishouding van het systeem en de motor en dat merkte je :D

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 15 mei 2015, 14:58

Zo, gisteren maar even die nwe kettingspanner van de distributie vernieuwd uit voorzorg,
niet qua km maar qua jaren,
de veerkracht gaat dan een beetje uit de veer en hoe langer je wacht des te minder druk/vering en kan bv de geleider harder slijten, als het bv te slap wordt en of niet ver genoeg meer uit kan veren en bv de ketting wat zou kunnen klapperen, dat kun je beter voorblijven.
WP_20150513_011.jpg
WP_20150513_011.jpg (362.11 KiB) 2358 keer bekeken

Nu zit er schijnbaar in het type wat ik heb een sterkere metalen geleider met kunststof laag,
maar ook die kunnen slijten,
dus beter op tijd vervangen die spanner voor de ketting gaat klapperen oid,
want dan kan het hard gaan qua slijten.
Zo duur zijn die dingen trouwens niet en relatief eenvoudig uit te wisselen, al heb je daar niet veel ruimte als je daar ook de airco leidingen hebt lopen.
Maar met de juiste sleutels, bv wat diepere dop 19 en niet te dikke ratel kan het, of met bv een smalle ringratelsleutel 19 gaat het ook goed.

radiateur was er al uit, dus wat meer ruimte daar ergens onderin>
WP_20150513_013.jpg
WP_20150513_013.jpg (379.8 KiB) 2358 keer bekeken
na wat zaken gedemonteerd te hebben zie ik het zitten.
WP_20150513_015.jpg
WP_20150513_015.jpg (322.85 KiB) 2358 keer bekeken
Ik was mooi op tijd met vervangen, de oude veer was al aardig ingezakt, zat nog wel tegen de geleider aan maar het hield niet over zeg maar.
De nwe moest je wat aandrukken zodat de veer wat spant en dan draai je het er zo in, daarna borgt/dicht de afdichtring. (apart bestellen vaak)

Heb foto’s gemaakt van de nwe vs de oude ketting spanner, de oude veert wel, maar de nwe heeft een betere voordruk en de veer is nog nieuw
dus langer, zie beide gewoon zo de veer het drukt, natuurlijk kan de oude nog verder in-veren, maar de soepele voorspanning had die weinig.
WP_20150513_018.jpg
WP_20150513_018.jpg (261.95 KiB) 2358 keer bekeken
nwe er in>
WP_20150513_021.jpg
WP_20150513_021.jpg (316.06 KiB) 2358 keer bekeken

Mooi op tijd dus, kan alleen de motor nog niet starten om de spanner druk/vol te laten lopen met olie, maar heb er wel vast een beetje verse
motorolie in de spanner gegoten, dan heeft ie in elk geval al wat olie in die spanner, die dingen komen trouwens nieuw in een dun laagje olie.

Ik ben in elk geval blij dat ik ook zo’n nwe kettingspanner heb gemonteerd, voor de boel begint te ratelen oid, mede dankzij Internet kwam ik erachter
dat je daar ook op moet letten als je richting de 160.000 km gaat, of bij minder km, als de jaren van de motor gaan tellen zoals bv in mijn geval.

en zo ziet zo'n ding eruit, wordt ook gevuld met olie als ie in de motor zit, zitten gaatjes in om de olie erin/eruit te persen schijnbaar.
WP_20150513_032.jpg
WP_20150513_032.jpg (348.89 KiB) 2358 keer bekeken

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43049
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door Arthur » 15 mei 2015, 16:36

The One and Only... Klusbus! :P

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 19 mei 2015, 19:16

De radiateur kwam vandaag al binnen, was de temperatuur sensor (fan) aansluiting (plastic) helaas wel wat beschadigd (iets vervormd en scheurtje in plastic) omdat het wat uitstak tijdens vervoer retour,
volgende keer note to myself, alles eruit draaien :) , ik had het op de heenweg wel extra ingepakt.

Kon het wel weer redelijk voor elkaar krijgen zodat de stekker er weer op past, daarna de radiateur meteen in de auto gezet, ff laten draaien voor de lek check en kon dan meteen luisteren naar de nieuw geplaatste ketting spanner.

In het begin heel korte ratel van de spanner die zich verder vulde met olie, daarna liep de motor nog wat stiller dan voorheen, die nwe spanner heeft mooi een extratje op-geleverd voor de motor, altijd prettig als je ook nog wat verschil merkt/hoort :D
WP_20150519_010.jpg
WP_20150519_010.jpg (757.68 KiB) 2281 keer bekeken

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door e30touring1990 » 19 mei 2015, 19:28

Ziet er fris uit! kan die er weer even tegenaan;)

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 19 mei 2015, 19:57

yep :swinging:

Al zag ik toen ik de bougies en bobines wilde vervangen, ook een beetje olie aan 1 kant van de motor in die ruimte meer in die 'bougie' ruimte meer achter, nu zijn dat bekende dingen, betekent dat je de kleppendeksel pakkingen aan vervanging toe zijn, het is dan 1 van de binnenste, maar als je het los haalt dan moet je alle doen.

Geen haast (gaat heel langzaam zoiets) ik rijd immers maar heel weinig, maar heb het toch al vast wel besteld, zodat het er straks ligt als ik met een jaar of wat dat ook aanpak.
Ook een tube speciale silicone pakking die je schijnbaar nodig hebt op bepaalde punten/plekken waar de rubber pakking komt, aldus BMW voorbeelden.

dit is zo'n set pakkingen voor de 2 kleppendeksels.

Afbeelding

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door e30touring1990 » 19 mei 2015, 22:55

Je bent gelijk aan de beurt met een V blok :tooth: 2 kanten haha!

Klopt een vulcaniserende pakking (RTV). Deze wordt volgens mij alleen aangebracht op de 'halve maantjes' aan de achterkant van het kleppendeksel (sommige motoren ook aan de voorkant)

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 19 mei 2015, 23:24

klopt, bij de halve maantjes en de naden aan de voorkant, zie foto>>

Afbeelding

hier heeft iemand bv zoiets gedaan>

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/124059" onclick="window.open(this.href);return false;

raymondw
Berichten: 887
Lid geworden op: 26 nov 2006, 20:33
Locatie: NL

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door raymondw » 25 mei 2015, 19:38

Goed bezig Rene.

BTW: Mobil1 heeft een hele mooie 5W50 (Peak Life) voor net iets minder dan 10 Euro/ltr.

http://shop.oil-center.de/index.php/de/ ... 5w-50.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Phospor gehalte (elemelnt voor ZDDP antislijtage additief) is met 1000ppm precies goed voor de m6x

Mvrgr,

Raymond

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door GTRene » 25 mei 2015, 20:40

das wel een leuke prijs voor de mobil 1

las er net ook nog wat van over die waarden hier, ja ander merk, maar het idee>

http://www.penriteoil.com.au/tech_pdfs/ ... 202014.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

tis ook vaak maar net hoe je een motor gebruikt en hoe al die techniek van zo'n motor is qua behoefte aan en
hoe de temp huishouding e.d.
best lastig soms al die gegevens en wat bv het beste zou zijn voor bepaalde auto's in bepaalde omstandigheden e.d. :D

Gebruikersavatar
RJK
Berichten: 3642
Lid geworden op: 17 aug 2009, 20:51

Re: Klussen aan je auto, wat heb jij onlangs gedaan?

Bericht door RJK » 25 mei 2015, 22:24

Een mustang van een collega die al jaren stil stond weer aan de praat geholpen :beer:



Nog effe de kabels netjes neerleggen, mooie bende nu.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Google [Bot], RS-Ron en 14 gasten