
- achterwielaandrijving
- handbak
- vier zitplaatsen maar achterin zal alleen voor nood gebruikt worden (zeg 2x per maand voor een km of vijf...) dus mag krap zijn
- 5 a 6kEUR
- beetje comfort (geen leeggetrokken track-tool)
Idee is om hier lekker mee de winter door te crossen en zo heel af en toe misschien eens een rondje op Zandvoort mee te doen. Ik weet, een straat en circuit-auto combineren is verre van ideaal, maar ik hoef niet zo nodig de snelste te zijn en heb het zo jaren met een E30 325i gedaan en veel lol gehad (zowel op circuit als weg).
Eerste ingeving is de gebruikelijke, een 3-serie. Er staan er zat op in die prijsklasse, zowel E36 als E46-ers. E36 is al weer behoorlijk oud, dus is een E46 de betere keuze denk ik (hoewel die ook weer flink kunnen roesten)?
Als het een E46 moet worden zou een 330i het lekkerste zijn, maar er staan ook flink veel 325i-tjes te koop. Wel grappig als je de E36 328i en E46 325i op Autoweek vergelijkt. E46 heeft flink minder koppel, is behoorlijk zwaarder, maar toch bijna gelijke 0-100 tijd?

Vergelijk M54B25 en M54B30 is op papier ook substantieel. Kan mij voorstellen dat het koppel van de M54B30 vooral op de straat lekker is. Deze motor hebben we ook in onze 530i Touring trouwens (automaat en veel zwaarder natuurlijk), maar voor een E46 is zo'n M54B25 misschien ook wel prima?
Gewicht van de Coupe, Sedan en Compact ontloopt elkaar bijna niets dus dan maakt ook weinig uit denk ik? Zomaar eens paar opties:
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... utive.html" onclick="window.open(this.href);return false; (contact mee gehad en ruilt de knakenbak in, lekker makkelijk)
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... oto-s.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... zwart.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... grijs.html" onclick="window.open(this.href);return false; (deze even contact mee gehad, origineel Mtech1, schijnbaar veel aan gedaan, o.a. koni schroefset, draagarm rubbers, etc. Kop is eraf geweest i.v.m. lekker koppakking en zogezegd gereviseerd, bijzonder bij deze km-stand?)
http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/ ... ndbak.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tot zover de 3-serie opties...maar hebben jullie nog andere suggesties? Ik was al gewezen op de Porsche 944 maar die heb je niet meer voor 6k, tenminste niet één waar je ook nog mee naar je werk wilt rijden elke dag. Verder is er weinig RWD met vier zitplaatsen te koop (in deze prijsklasse) volgens mij?
Nee Knot, wilde eigenlijk geen E46 meer maar je moet wat!